Wiadomości

          • Nasi Finaliści! Gratulacje!

          • Finaliści tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczestniczyli 28 maja w gali wręczenia nagród dla najlepszych projektów w Polsce. Działania te mają realny wpływ na zmianę postaw społecznych. 

            6 zespołów z naszej szkoły (ok. 40 osób) zdobyło prestiżowe międzynarodowe certyfikaty z zarządzania projektami sygnowane przez Project Management Institute.  "Adopciaki", "Droga do aktywnosci", "Skup się i patrz szerzej" to nazwy projektów ,które zdobyły dodatkowe nagrody Brązowych Wilków. 


            Gratulujemy wszystkim i dziękujemy

          • Gratulacje dla Debatantów

          • Uczniowie naszego szkolnego koła debat oksfordzkich, jako reprezentacja województwa i regionu OBEN Łódź, wzięli udział w finałach Krajowych Mistrzostw Polski w Debatach Historycznych, organizowanych przez Centralę IPN w Warszawie. Nasi debatanci tym razem nie zdołali zająć miejsca na podium, ale po zaciętej walce z 12 innymi mistrzami województw z całej Polski wracają do Łodzi bez wstydu.

            Całej drużynie w składzie: Artur Nieściur (1C), Nataniel Kubicki (3C), Maciej Drogosz (3C) i Franciszek Rychter (3C) oraz Pani Profesor Iwonie Witkowskiej składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach w nowym roku szkolnym.

          • Uroczyste wręczenie dyplomów DSD II

          • W Ambasadzie Niemiec odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów DSD II (Deutsches Sprachdiplom). Nasi absolwenci klasy dwujęzycznej odebrali zasłużone certyfikaty potwierdzające bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym podjęcie studiów w krajach niemieckojęzycznych.

            To wyjątkowe wyróżnienie jest efektem wielu lat nauki, zaangażowania i systematycznej pracy. Gratulujemy wszystkim absolwentom osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej edukacji oraz realizacji ambitnych planów!

          • Piknik dwujęzyczny - przyjdź koniecznie!

          • 2 czerwca (wtorek) o godzinie 13:30 odbędzie się piknik językowy, podczas którego klasa wstępna będzie hucznie świętować zakończenie pierwszego etapu edukacji językowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zerówkowiczów oraz kandydatów do klasy wstępnej do wspólnej zabawy. Będzie to doskonałą okazją do poznania naszej szkolnej społeczności i czasem na nawiązanie pierwszych ósemkowych znajomości. 

            W programie pikniku:

            • języku w ruchu,
            • uwolnij swój potencjał językowy,
            • interaktywna gra plenerowa,
            • znajdź swoją planetę,
            • Ósmeka od kuchni. 

            W programie przewidziany poczęstunek. Przyjdź do nas - gwarantujemy dobrą zabawę!

             

          • Od Stonehenge po Oxford – wycieczka do Wielkiej Brytanii

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lotniczej wycieczce do Wielkiej Brytanii i Walii. Odwiedzili m.in. Bristol – miasto Banksy’ego, muzeum legendarnego Concorde’a, Cardiff, tajemnicze Stonehenge, klimatyczne Oxford i Bath. Nie zabrakło też odrobiny emocji podczas spektaklu „The Woman in Black” oglądanego oczywiście po angielsku. Dodatkową atrakcją był pobyt u brytyjskich rodzin, dzięki któremu uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach.

            Wspomnienia zostaną z nami na długo, a zdjęcia będą o tym regularnie przypominać.

          • Sukces - kolejna ekopracownia!

          • Z radością informujemy, że Ósemka wzbogaci się o kolejną ekopracownię, tym razem będzie to przestrzeń łącząca geografię z fizyką inspirowana osiągnięciami naszego absolwenta Sławosza Uznańskiego. Projekt otrzymał pełne dofinansowanie na realizację ekopracowni ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

          • Pierwsza piątka w województwie! Zwolnieni z Teorii 2026

          • "Zwolnieni z Teorii" to olimpiada, w której uczniowie nabywają umiejętności komunikacji, kooperacji, kreatywnego i krytycznego myślenia. Nasze liceum znajduje się na 5. miejscu w województwie łódzkim: mamy 6 zespołów laureackich (w tym 3 statuetki Brązowego Wilka oraz 1 zespół wciąż ubiegający się o Złotego Wilka), a łącznie 33 uczniów zdobyło międzynarodowy certyfikat. Gratulacje!

          • 7. miejsce w rankingu

          • W rankingu waszaedukacja.pl nasze liceum zajmuje 7. szczęśliwe miejsce. Ranking bierze pod uwagę bardzo istotne kryteria: efektu edukacyjnego i wyników na egzaminie dojrzałości. Cieszymy się, że razem z naszymi uczniami jesteśmy tak wysoko. 

          • Nauka naprawdę może wciągać!

          • W kwietniu uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach matematycznych, które połączyły naukę z elementami zabawy. Podczas zajęć uczestnicy wyruszyli w nietypową podróż po Polsce, przemierzając planszę–mapę i rozwiązując zadania, które otwierały im drogę do kolejnych miast. Było trochę główkowania, trochę zdrowej rywalizacji i sporo współpracy, dzięki czemu matematyka i geografia stworzyły zgrany duet. 

          • WAŻNE! rekrutacja do klasy "0"

          • Gdy wybieracie klasę "0", prosimy pamiętacie o wyborze grupy. Grupa 1 to rozszerzenie z języka polskiego i geografii (od klasy I), a grupa 2 to rozszerzenie z biologii i chemii (od klasy I). 

          • Klasa wstępna oczami naszych uczniów

          • Tegoroczni uczniowie klasy wstępnej przedstawiają ze swojej perspektywy i z przymrużeniem oka, jak wygląda nauka w klasie wstępnej. Zapraszamy Was serdecznie do przyłączenia się do VIII LO w Łodzi.

          • Zakończenie roku klas maturalnych

          • W piatek, 24 kwietnia, pełni wzruszeń, wspaniałych wspomnień i życzeń, dziękowaliśmy uczniom klas czwartych za wspólna podróż edukacyjną. Uczniowie klas maturalnych oficjalnie zakończyli naukę w Ósemce. Przed nimi egzamin dojrzałości i życzymy moc energii na egzaminach. Powodzenia!

          • Lekcja w sądzie

          • W zeszłym tygodniu klasa 1C o profilu humanistycznym, w ramach edukacji prawnej, uczestniczyła w warsztatach w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Byliśmy świadkami prawdziwej rozprawy sądowej, a następnie – podczas spotkania z panią sędzią – rozmawialiśmy o zawodach prawniczych, trudnych sprawach oraz o tym, czym jest wymiar sprawiedliwości i jak ważną rolę pełni on dla obywateli. Zwiedziliśmy budynek sądu, obejrzeliśmy różne sale rozpraw, a na koniec, w eskorcie policji, udaliśmy się do aresztu sądowego.

          • Gratulacje dla Koła Debat Oksfordzkich

          • Z wielką dumą informujemy, że drużyna Koła Debat Oksfordzkich w VIII LO w składzie Kalina Oleszczak, Franciszek Rychter, Nataniel Kubicki oraz Maciej Drogosz zostali zwycięzcami regionalnego etapu turnieju debat oksfordzkich IPN. Tym samym czeka ich udział w zmaganiach w Wielkom Finale Turnieju Debat w Warszawie. Jest nam szczególnie miło, że w półfinale drużyna zwycięska starła się z drugą drużyną w składzie Karol Czaplinski, Piotr Bebech, Artur Nieściur i Lena Nadrowska. Skład drugi nie ustępował w niczym swoim bardziej doświadczonym kolegom, niestety w turnieju zwycięzca może być tylko jeden. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu, gdyż już znalezienie się w gronie czterech najlepszych drużyn jest ogromnym wyróżnieniem. Brawo Ósemka.

          • Warsztaty na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ

          • 15 kwietnia grupa uczniów z 3b uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ z zakresu geoinformacji. Uczniowie tworzyli mapy w programie QGIS, umożliwiającym zarządzanie danymi geograficznymi.