Nawigacja

 • Uroczystość ślubowania klas pierwszych

   W piątek 13 października miała miejsce uroczystość ślubowania klas pierwszych. W podniosłej atmosferze uczniowie złożyli przyrzeczenie, po którym oficjalnie stali się ósemkowiczami  i jako pełnoprawni uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Łodzi dumnie zaśpiewali hymn naszej szkoły.
  W części uroczystości poświęconej Patronowi uczennice klasy I b Kinga Adamiak i Maria Pujan zaprezentowały mniej znaneoblicze Adama Asnyka na podstawie listów poety pisanych do Rodziców i przyjaciela.

 • Konkurs Poetycki o Wielki Laur Adama Asnyka

  Czwarty rok z rzędu w dniu święta Patrona ogłoszony został Konkurs Poetycki o Wielki Laur Adama Asnyka. Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy parają się twórczością poetycką. Wystarczy przynieść jeden lub dwa wiersze o dowolnej tematyce najpóźniej do 5 grudnia br. Teksty należy podpisać pseudonimem i dołączyć do nich zaklejoną kopertę, w której będzie informacja o autorze (imię i nazwisko oraz klasa). Wiersze zbierają panie prof. Małgorzata Sarnecka-Papis oraz Anna Rakowska. Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi w trakcie wigilii szkolnej.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Nagrody czekają!

 • 12.10.2017r. w Lesie Łagiewnickim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1500 m. Nasza drużyna zajęła 10 miejsca na 21 strartujących szkół. W kolejności biegli: Lewandowski Jakub , Jurkowski Bartosz, Grelewski Wojciech, Drzewiecki Damian, Kawka Adam , Mazurek Daniel, Nowak Patryk , Zalewski Paweł. Rezerwowi zawodnicy: Czerwiński Paweł, Wolniak Łukasz.

 • W dniu 4 października 2017 roku wystartowaliśmy w Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się na terenie AZS Łódź. Reprezentanci VIII LO wystartowali we wszystkich konkurencjach: sztafeta 4x 100m dziewcząt i chłopców, 100m, 400m, 800m dziewcząt, 1500m chłopców, skoku w dal i pchnięciu kulą. W rywalizacji indywidualnej Agata Batolik zajęła I miejsce w biegu na 400m, Jakub Lewandowski zajął II miejsce również w biegu na 400m. Aleksandra Piątek była IV w biegu na 800m dziewcząt. W rywalizacji zespołowej najlepiej zaprezentowała się sztafeta chłopców w biegu 4x100m zajmując IV miejsce. Klasyfikacja ogólna zakończyła się sukcesem chłopców VIII LO, którzy wywalczyli VI miejsce na 19 startujących szkół. Gratulujemy!

 • 27 września odbył się Jesienny Turniej Piłki Nożnej Chłopców w VIII LO. W zawodach udział wzięło 48 uczniów z wszystkich klas. Po grach eliminacyjnych, do najlepszej czwórki turnieju zakwalifikowały się drużyny: IId, I/II/IIIc, IIIb, II/IIIa. W tegorocznym turnieju 1 miejsce wywalczyła klasa IId.
  1 miejsce - klasa IId: Walczak Hubert, Rudnik Dawid, Lewandowski Jakub, Wolniak Łukasz, Kurzawa Szymon, Poreda Gabriel
  2 miejsce - klasa I/II/IIIc: Grelewski Wojciech, Grązik Kamil, Błażejewski Piotr, Jurkowski Bartosz, Czerwiński Paweł, Janaszewski Jan, Rogaliński Kacper
  3 miejsce - klasa IIIb:Kawka Adam, Drzewiecki Damian, Stasiak Olaf, Dynek Krystian, Kierubiński Dawid, Olszowski Karol, Zakolski Michał
  4 miejsce - klasa II/IIIa: Michalski Bartosz, Stańczyk Michał, Miller Wiktor, Malec Michał, Gadzina Michał, Cichucki Szymon

 • Tradycyjnie na początku września klasy pierwsze wraz z wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym wzięły udział w wyjeździe integracyjnym. W tym roku integrowaliśmy się w Sportowej Osadzie w Burzeninie nad Wartą. Uczniowie poza zajęciami poświęconymi poznaniu zespołu klasowego, mieli również okazję do sprawdzenia się pokonując dość trudną trasę w parku linowym. Do dyspozycji był również sprzęt sportowy, boiska oraz sala gier z piłkarzykami, stołami do tenisa i stołami bilardowymi. Nie zabrakło czasu na dyskotekę, wieczorne długie rozmowy, grę na gitarze oraz  prezentacje muzyczne poszczególnych klas.
  Mimo niesprzyjającej pogody atmosfera wyjazdu była bardzo ciepła co pozwoliło na integrację nie tylko zespołów klasowych ale również integrację międzyklasową.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki w VIII LO odbył się Dzień Sportu. Rywalizację rozpoczął towarzyski mecz siatkówki Nauczyciele - Uczniowie. Sportowe zmagania przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, co nie oznacza, że w meczu brakowało emcji. Każda z drużyn wykazała się dużym zaangażowaniem i hartem ducha. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebny był dodatkowy set. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy!
  Zespół nauczycieli: Dyrektor Anna Panek, n-l matematyki Agnieszka Śmietańska. n-l historii Artur Rosiak, n-l fizyki Tomasz Kędrzyński, n-l informatyki Andrzej Czuba, n-le wychowania fizycznego Małgorzata Michalak i Daniel Figa. Zespół uczniów: Ewa Burzyńska, Aleksandra Zglińska, Paulina Staszewska, Dominika Górniewicz, Julia Śliwonik, Paweł Czerwiński, Hubert Walczak, Dawid Rudnik. Poza meczem siatkówki w programie Dnia Sportu znalazły się mecze piłki nożnej i koszykówki między klasami I i klasami II. W obu spotkaniach zwycięzcami były klasy II.

  Klasy I - Mazurek, Rudnik, Walczak, Michalak, Poreda, Michalski, Mikołajczyk, Błażejewski
  Klasy II - Kawka, Drzewiecki, Jurkowski, Zalewski, Malec, Pietrzykowski, Czerwiński, Stasiak, Dynek, Rumiński
  W turnieju siatkówki udział wzięły reprezentacje dwóch klasy 1C i 1D.
  IC - Bakalarz, Błażejewski, Purgal, Szubert, Skwarka, Kowalska, Mikołajczyk
  ID - Śliwonik, Górniewicz, Zglińska, Poreda, Rudnik, Walczak

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i kibicom.
  Zapraszamy za rok!

 • 13 czerwca odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców.
  VIII LO reprezentowało dwóch zawodników: Paweł Czerwiński i Hubert Walczak.

 • Po zmaganiach w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej odbył się X Turniej Mikstów. Naszą szkołę reprezentowała para Ewa Burzyńska i Paweł Czerwiński, którzy ostatecznie zajęli V miejsce.

 • W dniach 28-31.05 klasa I i II biologiczno-chemiczno-matematyczna uczestniczyła w naukowej sesji wyjazdowej w Załęczu Wielkim nad Wartą. Uczniowie mieli okazję w miłej atmosferze rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne, chemiczne oraz biologiczne, a także zmierzyć się z arkuszami maturalnymi z poprzednich lat. Ciekawym doświadczeniem było badanie wody oraz żyjących w niej organizmów. Oprócz ciężkiej pracy umysłowej, uczniowie brali udział w zajęciach sportowych, a wieczorami spędzali wspólnie czas przy ognisku oraz na dyskotece.

  Planujemy coroczne wyjazdy naukowe i serdecznie na nie zapraszamy !

 • Brawa dla Sylwii Bińkowskiej! Nasza humanistka jako Bella w „Pięknej i Bestii” na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi!

  Sylwia Bińkowska z IIc wystąpiła 18 czerwca 2017 r. na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi jako Bella w spektaklu baletowym „Piękna i Bestia” przygotowanym przez Akademię Formy i Tańca Odoriko. Odniosła sukces. Na widowni oklaskiwali jej występ m.in. uczniowie z IIc oraz nauczycielki A. Petrykiewicz i I. Stasiak.


  Talent Sylwii dla nikogo w Ósemce nie jest tajemnicą, gdyż rewelacyjnie prowadziła w tym roku (wraz z Justyną Widulińską z IIIc) grupę taneczną w projekcie Tempus fugit… i wzbudzała zachwyt na XV Festiwalu Kultury Antycznej w Centrum Dialogu.
  Warto odnotować ostatni sukces zespołu, w którym tańczy Sylwia – pierwsze miejsce w kategorii taniec zespołowy na European Championship w Austrii w czerwcu 2017 r. 

 • W cyklu projektów humanistycznych Na życzenie klasa IIc zaproponowała przedsięwzięcie W świecie gatunków filmowych. Uczniowie realizowali pod kierunkiem polonistki Izabeli Stasiak  zadania od końca kwietnia do początku czerwca 2017r. Przyglądali się uważnie: dramatowi, kryminałowi, thrillerowi, horrorowi, komedii, westernowi, melodramatowi  oraz filmom fantasy i science fiction. Wzięli na warsztat dzieła dobrze znane, takie jak: Zielona mila, Dziewczyna z tatuażem, Psychoza, Naznaczony, Dzień świra, Bez przebaczenia, Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa, The Avengers, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. Interesujące prezentacje w finale przedsięwzięcia świadczyły o przemyślanym doborze filmów i umiejętności wykorzystania wiedzy zdobytej w ubiegłym roku w projekcie Język filmu.

 • Wyjazd do Cottbus

  Łącząc przyjemne z pożytecznym uczniowie klasy dwujęzycznej w towarzystwie kilkorga absolwentów udali się na Drzwi Otwarte BTU Cottbus. Wyjazd był finansowany przez Uniwersytet w Cottbus, któremu zależy na pozyskaniu niemieckojęzycznych studentów z Polski. Naszym przewodnikiem po mieście i uniwersytecie była absolwentka VIII LO a obecnie studentka nauk społecznych na BTU Kasia Maj. Zapoznała swoich młodszych kolegów nie tylko z ofertą uniwersytetu, ale przede wszystkim przedstawiła warunki studiowania w Niemczech, które okazały się wyjątkowo korzystne. BTU Cottbus jest uczelnią techniczną, która może poszczycić się fantastycznymi laboratoriami i pracowniami do projektów technicznych. Budownictwo, urbanizacja, architektura, budowa maszyn to te kierunki, które cieszą się największą popularnością. Nie znaczy to jednak, że humaniści nie znaleźli niczego ciekawego. Poza kierunkami czysto technicznymi w Cottbus studiować można nauki społeczne, sztukę i media oraz przedmioty biznesowe.

  Drugiego dnia pobytu w Niemczech zwiedziliśmy położony niedaleko Uniwersytet w Senftenbergu, gdzie z kolei uczniowie podziwiali laboratoria biotechnologiczne, medyczne czy związane z klimatem i ochroną środowiska. Campus uniwersytecki a także dostępne dla przyszłych studentów pracownie budziły ogromny podziw ale także zazdrość. Warunki studiowania, możliwość znalezienia pracy w czasie studiów a także po ich zakończeniu to wszystko skłania naszych uczniów do częstego wyboru uczelni w Niemczech.

 • A review in English? - No problem!

  Oczywiście to, że uczniowie Ósemki lubią czytać, wiemy nie od dziś, wystarczy się im tylko trochę przyjrzeć na przerwach. Tego, że lubią też czytać literaturę w oryginale, domyślaliśmy się ;) Ale dzięki konkursowi "Czytaj dobre w oryginale"  mamy pewność, że potrafią pisać świetne recenzje tych utworów w języku angielskim. Chcemy pogratulować zwycięzcom, a są nimi: Monika Furmaniak (I miejsce), Szymon Kurzawa (II miejsce), Dominik Prądzyński (III miejsce) oraz Laura Adamiak (wyróżnienie). Pragniemy także podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ wszystkie recenzje były ciekawe! I oczywiście zachęcamy ósemkowiczów do udziału w kolejnej edycji konkursu :)

 • Znam swoje prawa

  9 czerwca 2017 w czerwonej auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego miała miejsce uroczystość podsumowania i zamknięcia tegorocznej edycji projektu ZNAM SWOJE PRAWA. W naszej szkole przez cały roku studenci prawa we współpracy z nauczycielką historii panią Iwoną Witkowską prowadzili zajęcia w grupie realizującej rozszerzony program nauki WOS. Były to zajęcia mające na celu poszerzenie znajomości prawa.
  Nasze uczennice: Daria Hasan, Joanna Chołody, Martyna Bagińska i Zuzanna Pachoł z klasy 2b wzięły udział w inscenizowanym procesie sądowym, który uświetnił uroczystość.

 • Stypendystka Pasch

  Weronika Golis z klasy 2a otrzymała stypendium "Deutschland Plus". Jest to stypendium dla uczniów, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w nauce języka niemieckiego. Weonika wyjeżdża na 3 tygodnie do Niemiec, gdzie będzie uczęszczać na zajęcia lekcyjne i uczestniczyć w wycieczkach krajoznawczych w regionie Brandenburgii.

 • Natalia Feliniak, Szymon Cichucki i Damian Jagieła (kl. 2a) zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie PSNJN "Turbolandeskunde". Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła realioznawstwa Szwajcarii.
  Nasi laureaci nie tylko wykazali się doskonałą wiedzą o warunkach turystycznych, społecznych i kulturalnych, o uwarunkowaniach historycznych i geograficznych dzisiejszej Szwajcarii, ale także imponowali świetną znajomością języka niemieckiego.

 • Ucieczka czy wypędzenie?

  W ramach projektu organizowanego przez Niemieckie Forum Europy Środkowo-Wschodniej odbyły się w szkole warsztaty dla klas 2a i 2b, a także rozmowy z osobami, które zmuszone zostały do ucieczki z kraju. Grupa młodzieży dwujęzycznej miała niezwykłą możliwość, podczas rozmowy z panią Melittą Sallai ( z domu von Witersheim-Kramsta), niemalże przenieść się w czasy przedwojenne na tereny  Dolnego Śląska. Urodzona przed dziewięćdziesięciu laty niemiecka arystokratka opisywała w rozmowie z uczniami swoje bogate i pełne dramatycznych przeżyć życie. Co ciekawe od dwudziestu lat pani Melitta mieszka w pałacu, w którym przyszła na świat, gdzie razem z rodziną i przyjaciółmi prowadzi fundację  Św. Jadwigi Śląskiej, której głównym celem jest polsko-niemieckie pojednanie.

  Grupa druga spotkała się z paniami z Czeczeni, które uciekły z ojczyzny przed wojną czeczeńsko-rosyjską. Ostatnia z grup uczestniczyła w rozmowie z p. Andrzejem Fikusem, emigrantem  z PRL-u, który przed prześladowaniami uciekł  do Niemiec. Wszyscy goście opowiadali jak trudne jest życie emigranta-uchodźcy, z jakimi problemami, prześladowaniem przyszło im się zetknąć w swoich nowych ojczyznach. Szczególnie w pamięć zapadła nam rozmowa z panią Leylą Ellsanową, opisującą nie tylko okrucieństwa wojny w Czeczenii, ale postawy współczesnych Polek i Polaków. Byliśmy bardzo wzruszeni słuchając opowieści, jednocześnie rozumiejąc jak ważne dla każdego człowieka jest poczucie przynależności i jak wielką szansą na lepsze życie mogą stać się nowe ojczyzny.

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka
  90-225 Łódź
  ul. Pomorska 105
 • (+42) 678-65-22

Galeria zdjęć