• Dziękujemy Radzie Rodziców za zasilenie księgozbioru biblioteki szkolnej kolejnymi ponad 100 egzemplarzami lektur!

     Rada Rodziców ufundowała w roku szkolnym 2020/2021 104 lektury z niezbędne dla naszych uczniów oraz komplet "Lord of the flies" Goldinga. Dzięki "Lord of the flies" nasi młodzi lingwiści będą mogli szlifować język angielski.


     Rada Rodziców ufundowała komplet dramatów Williama Szekspira. Dzięki nim bedziemy mogli realizować projekty związane z umową z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, w tym konkurs "Uszekspirowani". Zapraszamy do wypożyczania książek w bibliotece szkolnej.

     Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości obfitują w rozmaite projekty i konkursy. Dlatego szkoła oraz Rada Rodziców zakupiły nowe książki do biblioteki szkolnej. Mamy nowe pozycje z zakresu historii Polski i historii powszechnej. Zapraszamy do wypożyczania!


      

     Jesienią 2017 roku zrealizowaliśmy zakup książek, o które prosiliście!

     Nowości historyczne

      

     Serie

        
            
      

     Minirecenzje czytelników naszej biblioteki

     Chemik, Stephenie Meyer

     Główną bohaterką „Chemika” jest młoda kobieta - naukowiec, zajmująca się tworzeniem nowych substancji. Jej talent dostrzega tajna rządowa agencja do spraw walki z bronią masowego rażenia. Alex została powołana do ich zespołu i wtedy akcja nabiera tempa. Ginie współpracownik Alex, a ona zaczyna żyć w zagrożeniu. Niestety wątek miłosny jest tutaj mocno przerysowany i dlatego „Chemik” trochę mnie rozczarował. Może spodoba się wielbicielom miłosnych historii szpiegowskich.

     O.K.

      

     Seria Dotyk Julii, Tahereh Mafi

     Główna bohaterka Julia nie może nikogo dotknąć, bo jej dotyk zabija. Nikt jej nie kocha, nawet rodzice ją odrzucili. Książka o nastolatce, o skomplikowanej miłości, niezwykłych zdolnościach, walce o odmienienie swojego życia. Mimo podobieństw do „Kosogłosu” i „Niezgodnej” książka bardzo wciąga i trudno się od niej oderwać. Bardzo trzyma w napięciu.

     K.W.

      

     Paw królowej, Dorota Masłowska

     Książka utrzymana w konwencji hip-hopowej. Zaskakuje formą  językową polszczyzny, wulgaryzmami, slangiem i cytatami z innych tekstów kultury. Tylko tak autorka mogła pokazać rzeczywistość. W typowy dla siebie specyficzny sposób! Jest to opowieść o świecie polskiego show biznesu z nutą politycznej niepoprawności. Przyznaję, że w tej książce forma nieco bierze górę nad treścią, ale w tym właśnie jest jej niepowtarzalny urok. Choć  to tylko moje subiektywne wrażenie – wrażenie fanki Doroty Masłowskiej.

     S.


     Dzięki dofinansowaniu projektu "Uczniowie VIII LO w Łodzi - odkrywcami osobliwości przyrodniczych i kulturowych Ziemi Łódzkiej" przez WFOŚiGW w Łodzi biblioteka wzbogaciła się o 88 nowych pozycji z działu ekologii, biologii, geografii i regionu łódzkiego. Zapraszamy do korzystania w bibliotece szkolnej oraz pracowni ekologicznej!!!