• Warsztaty dla kandydatów do klasy wstępnej dwujęzycznej

• Zapraszamy Uczniów klas ósmych oraz ich rodziców na warsztaty dotyczące nauki w klasie wstępnej i dwujęzycznej z językiem niemieckim.

Na warsztatach pokażemy Ci,

• na czym polega nauka w klasie wstępnej a następnie w dwujęzycznej,
            • jak pracujemy na zajęciach z języka niemieckiego,
            • jak przygotować się do testu predyspozycji językowych.

ZAPRASZAMY!

• Dzieje się w Ósemce! - Przedmioty ścisłe

• W naszej szkole uczymy się na poziomie rozszerzonym zarówno przedmiotów humanistycznych jak i przyrodniczych. Lekcje w terenie, laboratoria, wyjazdy naukowe - zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Zajęcia w Centrum PAN

• 18 kwietnia uczniowie z klas 2a, 3a1, 3a2 z rozszerzenia biologiczno-chemicznego wzięli udział w wydarzeniach związanych z dniami otwartymi w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk, zarówno w warsztatach jak i wykładach o polimerach oraz zajęciach poświęconych mikroskopii.

• Uczniowie szkół podstawowych w Ósemce

• Nasza szkoła jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego o Krajach Niemieckojęzycznych. Przy finansowym wsparciu Rady Rodziców VIII LO oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi odbyła się w kwietniu jego V edycja, w której udział wzięło wielu uczniów szkół podstawowych. Konkurs w tym roku realizowany był w ramach projektu WFOŚiGW pod hasłem Ekologia. Dwuosobowe drużyny zmagały się w trzech etapach z zadaniami z zakresu geografii, ochrony środowiska obszarów górskich i kultury krajów niemieckojęzycznych. Młodzież wykazała się również praktycznymi umiejętnościami takimi jak przeliczanie skali czy obliczanie czasu słonecznego. Rywalizacja była zacięta, nie zabrakło dreszczyka emocji podczas dwukrotnych dogrywek. Konkurs wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 162 im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Łodzi. Gratulujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy  do kontynuowania nauki w murach Ósemki.

• Powtórka przed maturą z polskiego

• Powtórzenie wiedzy przed maturą z j. polskiego w formie stworzonych własnoręcznie gier planszowych. Dziś odbył się finał projektu edukacyjnego klasy 4c. Po miesiącach ożywionych dyskusji, po merytorycznej korekcie, po testowaniu i poprawianiu, dopracowywaniu szczegółów pozostało tylko cieszyć się dwiema godzinami wspólnego grania połączonego z jedzeniem ciasteczek i żelków.

• Oko w oko z pytonem

• Uczniowie grup 2ad i 2d w ramach rozszerzenia z biologii udali się 5 kwietnia 2024 r. do łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Poznawali w nim płazy, gady i inne zwierzęta. Młodzi biolodzy mieli także okazję obejrzeć kąpiel słoni i pingwiny.

• Światowy Dzień Meteorologa

• Dnia 22.03.2024 uczniowie klasy 2b brali udział w IX Obchodach Światowego Dnia Meteorologa na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ pt.: „Burzowa sprawa – w świecie ekstremalnych zjawisk pogodowych”. Wysłuchali wykładów dotyczących ekstremalnych zjawisk atmosferycznych naukowców UŁ oraz Łowców Burz Łódzkich. Wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącym zjawisk meteorologicznych i klimatycznych.

Z wielką radością informujemy, że Nikola Koza uczennica z klasy 2B zdobyła 1 miejsce w konkursie wiedzy, pokonując 300 uczestników z innych łódzkich liceów.

Serdecznie gratulujemy!

• Humaniści kręcą film

• Nasi artystycznie uzdolnieni uczniowie z klas humanistycznych i językowych nie zwalniają tempa, realizując kolejne przedsięwzięcie artystyczne. Poprzednio spektakle, teraz film o Obozie Dzieci Polskich na Przemysłowej, którego premiera odbędzie się 27.03.2024 w Domu Literatury podczas wydarzenia Scena dla Ósemki. Serdecznie zapraszamy.

• Człowiek - Równowaga - Zdrowie

• Z ogromną radością informujemy, że uczennice klasy 4d: Julia Sujka i Natalia Warawąsowska zostały laureatkami XX Międzyszkolnego Konkursu "Człowiek - Równowaga - Zdrowie" organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi pod patronatem Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi oraz Fundacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
            Dziewczyny pokonały uczestników z 10 łódzkich liceów. Serdecznie im gratulujemy!

• Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym

• W ubiegły piątek klasa 2c  miała okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym na Wydziale Filologicznym, który odbył się już po raz siódmy. W wydarzeniu wzięło udział ponad 30 szkół z całej Polski.

Jedną z najciekawszych atrakcji było możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych zajęciach, które dawały nam szansę poczucia się jak prawdziwi studenci. Mogliśmy poznać tajniki teatru i wystąpień publicznych, doskonalić nasze umiejętności emisji głosu, a także zgłębiać zagadnienia związane z disneyizacją kultury, tłumaczeniami na ekranie oraz szekspirowskimi idiomami. Każdy z tych warsztatów był niezwykle inspirujący i dawał nam nowe spojrzenie na obszary związane z językiem i kulturą. Nie zabrakło również konkursów, w których mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe.

Po zakończeniu wydarzenia jesteśmy  się nie tylko bardziej świadomi możliwości edukacyjnych, ale również bardziej zmotywowani do dążenia do swoich celów.