• Zajęcia laboratoryjne

• Uczniowie klasy 1e o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, w Katedrze Cytofizjologii Roślin. Wykonywali preparaty mikroskopowe, obserwowali wakuole z antocyjanami w komórkach liścia spichrzowego cebuli, ścianę komórkowa i chromoplasty w miękiszu owocu papryki oraz aparaty szparkowe w liściach trzykrotki.

• Zajęcia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej

• Uczniowie klas drugich biologiczno-chemiczno-matematycznych oceniali stan zanieczyszczenia powietrza za pomocą skali porostowej. Zajęcia odbyły się 1 grudnia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Łagiewnikach.

• English High Flier

• Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przez jury XXII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier 2023 Jersz Łowcy Talentów. W konkursie wzięło udział blisko 6 tysięcy uczestników z całej Polski. Oto wyniki naszych najlepszych uczniów:
            Alicja Lesiak - kl. 0 uzyskała 1 miejsce w województwie, 11 w kraju oraz nagrodę rzeczową w kwocie 300 zł
            Nataniel Kubicki - kl. 1c uzyskał 8 miejsce w województwie (dyplom za bardzo dobry wynik)
            Jakub Senderecki - kl. 1b uzyskał 13 miejsce w województwie (dyplom za bardzo dobry wynik)
            Olga Głowacka - kl. 2a uzyskała 10 miejsce w województwie (dyplom za dobry wynik)
            Martyna Kurdek - kl. 2c uzyskała 10 miejsce w województwie (dyplom za dobry wynik)
            Krzysztof Piaskowski - kl. 3c uzyskał 12 miejsce w województwie (dyplom za dobry wynik)

• Deutschfreund

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że MARTA KOWALIK (kl. 1a) zajęła 1 miejsce w Polsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund Jersz Łowcy Talentów, w którym uczestniczyło 2487 osób z różnych szkół naszego kraju.
            Z równie wielką radością przekazujemy informację o tym, iż wielu innych uczniów naszej szkoły także świetnie wypadło podczas zmagań konkursowych i zostało docenionych przez jury:

Dyplomy laureata za znakomity wynik w swojej kategorii oraz nagrody rzeczowe otrzymali następujący uczniowie:•Marta Kowalik (kl. 1a) - 1 miejsce w województwie łódzkim, 1 miejsce w Polsce,•Apolonia Rutka (kl. 1a) – 2 miejsce w województwie łódzkim, 4 miejsce w Polsce,•Lars Labuk (kl. 2b) – 2 miejsce w województwie łódzkim, 6 miejsce w Polsce,•Agata Leitloff (kl. 1a) – 3 miejsce w województwie łódzkim, 5 miejsce w Polsce.Dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali następujący uczniowie:•Jan Cywiński (kl. 3a1) – 1 miejsce w województwie łódzkim,•Kacper Sworczuk (kl. 2a) – 3 miejsce w województwie łódzkim,•Maja Urbańska (kl. 3a2) – 3 miejsce w województwie łódzkim,•Michalina Dekiert (kl. 3a1) – 4 miejsce w województwie łódzkim,•Wiktoria Klimczak (kl. 2a) – 4 miejsce w województwie łódzkim,•Daria Nowicka (kl. 3a2) – 5 miejsce w województwie łódzkim,•Bartosz Hajduk (kl. 2a) – 5 miejsce w województwie łódzkim,•Piotr Nowański (kl. 3a1) – 6 miejsce w województwie łódzkim,•Tobiasz Żebiałowicz (kl. 2a) – 6 miejsce w województwie łódzkim,•Daria Zajdel (kl. 3a1) – 7 miejsce w województwie łódzkim,•Mateusz Raczkowski (kl. 2a) – 7 miejsce w województwie łódzkim,•Barbara Kaftan (kl. 3a1) – 8 miejsce w województwie łódzkim,•Zofia Kustosz (kl. 3a1) – 8 miejsce w województwie łódzkim,•Oliwia Cieślicka (kl. 4b ) – 11 miejsce w województwie łódzkim,•Anna Gwóźdź (kl. 3a2) – 12 miejsce w województwie łódzkim,•Aleksandra Węclewska (kl. 3a1) – 12 miejsce w województwie łódzkim.
            Dyplomy uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali następujący uczniowie:•Maja Szczepanik (kl. 1a) – 4 miejsce w województwie łódzkim,•Roch Szkudlarek (kl. 2a) – 8 miejsce w województwie łódzkim,•Aneta Rutkowska (kl. 2a) – 9 miejsce w województwie łódzkim,•Natalia Piestrzeniewicz (kl. 2a) – 10 miejsce w województwie łódzkim,•Bartosz Ceterowski (kl. 2a) – 11 miejsce w województwie łódzkim,•Stanisław Juraszczyk (kl. 3a2) – 14 miejsce w województwie łódzkim,•Igor Słupczyński (kl. 3a2) – 16 miejsce w województwie łódzkim,•Mateusz Trzeciecki (kl. 3a1) – 16 miejsce w województwie łódzkim,•Maria Szymańska (kl. 3a2) – 18 miejsce w województwie łódzkim,•Pola Kędziak (kl. 4b) – 19 miejsce w województwie łódzkim.

Serdecznie gratulujemy uczniom wyjątkowej znajomości języka niemieckiego, zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i życzymy dalszych sukcesów.

• Biała szkoła 2024

• Tylicz //

Za chwilę w białym puchu

odciśniemy ślad,