• Światowy Dzień FAS

• 9 września obchodzony jest Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy). Z inicjatywy naszego ucznia przeprowadziliśmy w szkole konkurs na plakat poświęcony temu problemowi. Komisja konkursowa w składzie pani A. Drogosz, pani M. Szymanek, Laura Grzebińska z klasy 1b i inicjator konkursu  Marcin Godecki  z klasy 2c nagrodziła następujące plakaty uwrażliwiające na problem picia alkoholu przez kobiety w ciąży:
            miejsce 3: Antonina Sosnova kl. 2a1,
            miejsce 2: Anna Reszetarska kl. 3d,
            miejsce 1: Amelia Dubla kl. 1c

• We wrześniu uczniowie klas lingwistycznych oraz humanistycznych wzięli udział w projekcie Euroweek, którego głównym założeniem jest nie tylko rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, ale przede wszystkim zdobywanie takich kompetencji jak autoprezentacja, praca w grupie czy budowanie poczucia własnej wartości. W malowniczych Dusznikach Zdroju, młodzież miała okazję odkrywać własną tożsamość w trakcie niezwykle inspirujących zajęć, prowadzonych przez wolontariuszy pochodzących z różnych,często odległych zakątków świata: Polinezja Francuska, Chiny, Turcja i Armenia.

Mamy nadzieję kontynuować tę niezwykłą przygodę, biorąc udział w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia.

• Październikowa uroczystość

• 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Towarzyszyła jej premiera spektaklu „Wielka Improwizacja” (powstałego na motywach słynnej sceny z III części „Dziadów”). Przedstawienie przygotowane przez Więcej Dymu - Teatr VIII Liceum im. Adama Asnyka w Łodzi wyreżyserował Piotr Szwed, a wystąpili w nim Jakub Pietrzak (Konrad), Amelia Dubla, Franciszek Koronkiewicz, Kamila Rudzińska, Zofia Pudłowska, Natalia Szczepaniak (emocje Konrada). Za warstwę muzyczną przedsięwzięcia odpowiadali: Zosia Kustosz (gitara elektryczna), Zofia Pudłowska (cajon).

• Dzień Języków Obcych

• Dzień Języków Obcych to w Ósemce ważna sprawa. Towarzyszyła mu wystawa plakatów poświęconych językom. Młodzież głosowała na najlepszy / najładniejszy / najtrafniejszy plakat. Znamy już zwycięzców i publikujemy ich dzieła kolejności 1 miejsce (98 głosów), 2 miejsce (89 głosów) i 3 miejsce (79 głosów).