• Drodzy Uczniowie klas ósmych!

Informujemy, że wkrótce dobiegnie końca rekrutacja. Na podjęcie decyzji i złożenie wniosku do wybranej szkoły macie czas do 21 maja 2024 r. (wtorek) do godziny 12:00.

Przypominamy również tym, którzy rekrutują do klasy wstępnej dwujęzycznej z językiem niemieckim, że należy zgłosić się na sprawdzian predyspozycji językowych, który odbędzie się dnia 4 czerwca 2024 r. o godzinie 14:00, wysyłając mail na adres szkoły: osemka@8lolodz.eu.

Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu w murach VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Łodzi.

Do zobaczenia!

• Sukces naszych uczniów w konkursie Sprachdoktor

• Kolejny sukces ÓSEMKOWYCH SYMPATYKÓW JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przez jury XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor Jersz Łowcy Talentów.

Dyplomy laureata za znakomity wynik w swojej kategorii oraz nagrody otrzymali następujący uczniowie:

• Mateusz Biland (kl. 1a) – 1 miejsce w województwie łódzkim, 2 miejsce w Polsce,
            • Michalina Dekiert (kl. 3a1) - 2 miejsce w województwie łódzkim, 5 miejsce w Polsce,
            • Kacper Sworczuk (kl. 2a) – 1 miejsce w województwie łódzkim, 7 miejsce w Polsce,
            • Marta Kowalik (kl. 1a) - 2 miejsce w województwie łódzkim, 6 miejsce w Polsce,
            • Paweł Kaczmarczyk (kl. 1a) - 3 miejsce w województwie łódzkim, 8 miejsce w Polsce.

Dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali następujący uczniowie:

• Jan Cywiński (kl. 3a1) – 3 miejsce w województwie łódzkim,
            • Dominika Kaczmarek (kl. 1a) – 4 miejsce w województwie łódzkim,
            • Maja Urbańska (kl. 3a2) – 4 miejsce w województwie łódzkim,
            • Helena Kosiorek (kl. 1a) – 5 miejsce w województwie łódzkim,
            • Jakub Gumułka (kl. 3a1) – 5 miejsce w województwie łódzkim
            • Apolonia Bek (kl. 1a) – 6 miejsce w województwie łódzkim,
            • Jagoda Górnisiewicz (kl. 4b) – 6 miejsce w województwie łódzkim,
            • Stanisław Juraszczyk (kl. 3a2) – 6 miejsce w województwie łódzkim,
            • Alicja Krzyżańska (kl. 1a) – 7 miejsce w województwie łódzkim,
            • Pola Kamińska (kl. 1a) – 7 miejsce w województwie łódzkim,
            • Liliana Wielkopolan (kl. 3a1) – 8 miejsce w województwie łódzkim,
            • Paweł Dębski (kl. 3a2) – 9 miejsce w województwie łódzkim,
            • Karolina Przybylska (kl. 1a) – 9 miejsce w województwie łódzkim.

Dyplomy uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali następujący uczniowie:

• Bartosz Hajduk (kl. 2a) – 2 miejsce w województwie łódzkim,
            • Mateusz Raczkowski (kl. 2a) – 3 miejsce w województwie łódzkim,
            • Aleksander Rybiński (kl. 2a) – 3 miejsce w województwie łódzkim,
            • Małgorzata Biernacka (kl. 1a) – 10 miejsce w województwie łódzkim,
            • Daria Zajdel (kl. 3a1) – 10 miejsce w województwie łódzkim,
            • Daria Nowicka (kl. 3a2) – 11 miejsce w województwie łódzkim,
            • Piotr Sokół (kl. 1a) – 11 miejsce w województwie łódzkim,
            • Zuzanna Burda (kl. 1a) – 12 miejsce w województwie łódzkim
            • Maja Szczepanik (kl. 1a) – 13 miejsce w województwie łódzkim,
            • Patrycja Dróżdż (kl. 1a) – 13 miejsce w województwie łódzkim,
            • Maria Górska (kl. 1a) – 15 miejsce w województwie łódzkim.

W konkursie brały udział 1833 osoby z całej Polski.

GRATULACJE!

• Pożegnanie klas IV

• 26 kwietnia 2024 r. pożegnaliśmy uczniów klas czwartych, którzy aktualnie mierzą się z egzaminami maturalnymi. Podczas uroczystości poprowadzonej przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Jakuba Pietrzaka głos zabrali m.in. pani dyrektor Anna Panek, Dorota Lech i Andrzej Maculewicz ze Stowarzyszenia Wychowanków VIII Liceum, Ilona Giryn-Płuciennik, przewodnicząca Rady Rodziców oraz wychowawczynie głównych bohaterów wydarzenia: Ewa Górmińska, Alicja Leżańska i Aleksandra Moritz. Po wręczeniu nagród, dyplomów, stypendiów, po podziękowaniach, życzeniach i gratulacjach miała miejsce część artystyczna – prezentacja satyrycznego filmu przygotowanego przez uczniów klasy 3a2.

Zdjęcia: Pola Walewska