• Matura dla klas dwujęzycznych

Wraz z Nową Maturą pojawiła się Matura dla klas dwujęzycznych. Przystępują do niej tylko uczniowie klas dwujęzycznych. Coraz więcej renomowanych uczelni w kraju przyznaje absolwentom z maturą dwujęzyczną dodatkowe punkty. Uniwersytet Łódzki wprowadził nowe zasady naboru, przyznając dodatkowe punkty za maturę dwujezyczną na wszystkich prowadzonych kierunkach.

Matura dwujęzyczna składa się z dwóch elementów:
          * egzaminu z języka niemieckiego (na poziomie C1 wg Europejskiego Opisu Systemu Kształcenia Językowego) * oraz egzaminu z przedmiotu zdawanego w dwóch częściach: części w języku polskim i części w języku niemieckim.

Aby ułatwić uczniom zdawanie przedmiotu w języku niemieckim, nauczyciele VIII LO podjęli inicjatywę napisania zeszytów ćwiczeń. Zeszyty te zostały wydane przy współudziale CODN (ORE), Instytutu Goethego, ZfA i EFS. Zeszyty te na płycie CD otrzymuje bezpłatnie każdy uczeń klasy dwujęzycznej.

Zestaw materiałów do każdego przedmiotu obejmuje:
          Zeszyty
          Ok. 100 stron w formacie PDF z tekstami, ilustracjami, ćwiczeniami i niemiecko-polskimi słowniczkami.
          Zeszyty (modyfikowalne)
          Zeszyty w formacie DOC wraz z wszystkim grafikami (przeważnie w formacie CDR) jako spakowane pliki ZIP. Wraz z edytorem tekstu (np. Word) i programem do obróbki zdjęć (np. CorelDRAW) mogą być opracowywane lub modyfikowane jako całość lub jako fragmenty zgodnie ze specyficznymi potrzebami użytkowników.
          Materiały metodyczne dla nauczycieli
          Wskazówki metodyczne w języku polskim. Niemieckojęzyczne wskazówki metodyczne znajdują się pod zakładkami metodyka i dydaktyka.

Kliknij tutaj by pobrać zeszyty dwujęzyczne :

biologia

chemia