• Olimpijczycy

        •  

          2018 r.
          Damian Jagieła - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego
          Weronika Golis - finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego
          2016 r.
          Gaja Staroń - finalistka Olimpiady Filozoficznej.
          2011 r.
          Patryk Fischer - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.
          2010 r.
          Anna Osiewała - laureatka Olimpiady Historycznej.
          Patryk Fiszer - finalista Olimpiady Języka Niemieckiego
          2009 r.
          Aleksandra Wewer - finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego
          Paweł Kucejko - finalista Olimpiady Historycznej.
          Iga Zgoła - finalistka Olimpiady Filozoficznej
          2008 r.
          Dawid Ligocki - laureat Olimpiady Języka Niemieckiego
          Marta Matusiak - finalistka Olimpiady Historycznej.
          Marlena Kowalska - finalistka Olimpiady Teologii Katolickiej
          2007 r.
          Dawid Ligocki - laureat Olimpiady Języka Niemieckiego
          Tomasz Jachimek - laureat Olimpiady Historycznej
          2006r.
          Sabina Giełzak - laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego.
          2005 r.
          Sabina Giełzak - laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego.
          Agnieszka Jakimiak - finalistka Olimpiady Literatury Polskiej i Języka Polskiego.
          2004 r.
          Igor Wilk - finalista Olimpiady Informatycznej w Języku Angielskim.
          2003 r.
          Olimpiada języka niemieckiego- Damian Mrowiński, Paweł Grzegorzewski, Adam Binkiewicz, Paweł Smolarek, Magda Pogroszewska.
          Olimpiada Języka Angielskiego - Tomasz Sienkiewicz.
          Olimpiada Historyczna - Agnieszka Bachlińska.
          Olimpiada Ekologiczna - A.Kamińska, J.Majcher, B.Jagura.
          2002 r.
          Olimpiada języka niemieckiego - Katarzyna Pałuba, Paweł Grzegorzewski.
          Olimpiada Języka Polskiego- Katarzyna Pałuba.
          Olimpiada Historyczna- Agnieszka Bachlińska.
          Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej - A.Bachlińska A.Dąbrowska J.lebiedzińska.
          2001r.
          Olimpiada języka niemieckiego Katarzyna Pałuba, Krzysztof Buczkowski, Paweł Grzegorzewski
          Olimpiada Chemiczna Emilia Obijalksa
          Olimpiada języka niemieckiego Katarzyna Pałuba, Krzysztof Buczkowski, Paweł Grzegorzewski
          Olimpiada Chemiczna - Emilia Obijalsa
          Olimpiada Ekologiczna - P. Kloc, A.Płoszajska, A.Bawolska .
          Olimpiada Wiedzy Religijnej - A.Jończyk, A. Koszełowicz, K.Teodorczyk, I.Wilk.
          2000 r.
          Maciej Kowalczyk - finalista Olimpiady Praw Człowieka
          Joanna Broda - finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego
          Krzysztof Buczkowski - finalista Olimpiady Języka Niemieckiego
          Katarzyna Pałuba - finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego
          Dagmara Rode - finalistka Olimpiady Języka Polskiego
          Piotr Książek - finalista Olimpiady Języka Niemieckiego
          1999 r.
          Małgorzata Kurzyjamska - laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego
          1998 r.
          Małgorzata Kurzyjamska - finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego
          Marta Kudzin - finalistka Olimpiady Wiedzy Religijnej
          1997 r.
          Karolina Stanilewicz - laureatka Olimpiady Plastycznej
          1996 r.
          Małgorzata Ludwisiak - laureatka Olimpiady Plastycznej
          Karolina Stanilewicz - finalistka Olimpiady Plastycznej
          Aleksandra Jędrzejewska - finalistka Olimpiady Wiedzy Religijnej
          1995 r.
          Konrad Brzozowski - finalista Olimpiady Języka Polskiego
          Małgorzata Ludwisiak - finalistka Olimpiady Plastycznej
          1994 r.
          Monika Wiśniewska - finalistka Olimpiady Biologicznej
          1993 r.
          Monika Wiśniewska - finalistka Olimpiady Biologicznej
          1990 r.
          Jarosław Kubacki - finalista Olimpiady Filozoficznej
          Jarosław Kubacki - laureat Olimpiady Historycznej
          1989 r.
          Dariusz Kacprzak - laureat Olimpiady Plastycznej
          1988 r.
          Maciej Duda - finalista Olimpiady Języka Niemieckiego
          Renata Berłowska - finalistka Olimpiady Muzycznej
          1987 r.
          Tomasz Lis - finalista Olimpiady Chemicznej
          Agata Janik - finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego
          1985 r.
          Maciej Chadrysiak - finalista Olimpiady Historycznej
          1983 r.
          Apolonia Sikorska - finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego
          Dorota Szczepaniak - finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego
          1978 r.
          Maria Starnowska - finalistka Olimpiady Historycznej
          1977 r.
          Krystyna Smasz - laureatka Olimpiady Języka Rosyjskiego
          1976 r.
          Jolanta Fiszer - finalistka Olimpiady Biologicznej
          1975 r.
          Andrzej Udalski - laureat Olimpiady Astronomicznej
          Jerzy Kołodziejczyk - laureat, Andrzej Siemaszko - finalista XXI Olimpiady Chemicznej
          1974 r.
          Andrzej Udalski - laureat Olimpiady Astronomicznej
          Jerzy Kołodziejczyk - wyróżniony, Andrzej Siemaszko - finalista XX Olimpiady Chemicznej
          1973 r.
          Krzysztof Krubski - laureat III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
          Włodzimierz Majchrzak, Andrzej Siemaszko - laureaci, Ryszard Jankowski - finalista XIX Olimpiady Chemicznej
          Wanda Grochowska, Hanna Walczak - finalistki Olimpiady Biologicznej
          Andrzej Udalski - finalista Olimpiady Astronomicznej
          1972 r.
          Krystyna Wintrowicz - finalistka I Olimpiady Biologicznej
          Blandyna Wiercińska - finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
          Włodzimierz Majchrzak - laureat XVIII Olimpiady Chemicznej
          1969 r.
          Andrzej Pęczak, Krzysztof Przytuła, Andrzej Waszczykowski - I miejsce w eliminacjach dzielnicowych X Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
          1968 r.
          Przemysław Gerstman - finalista Olimpiady Chemicznej
          1967 r.
          Janusz Surewicz - finalista Olimpiady Fizycznej
          1966 r.
          Paweł Knabe, Marek Brożyński - laureaci Olimpiady Fizycznej
          1965 r.
          Andrzej Dryński - finalista XI Olimpiady Chemicznej
          Wojciech Andrzejewski, Jerzy Kośmider, Aleksander Nadel - finaliści Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
          1964 r.
          Sławoj Bieniasz, Jacek Słoniński, Marek Starosta, Leszek Bulski - finaliści Olimpiady Astronomicznej
          1961 r.
          Witold Filipowicz - laureat, Jacek Bartkowiak - finalista VII Olimpiady Chemicznej
          Wojciech Starosta - finalista IV Olimpiady Geograficznej
          1960 r.
          Witold Filipowicz i Jacek Bartkowiak - finaliści VI Olimpiady Chemicznej
          1957 r.
          Jan Krzywański - laureat III Olimpiady Chemicznej
          1956 r.
          Jan Krzywański - laureat II Olimpiady Chemicznej

    • Kontakty

      • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka
      • osemka@8lolodz.eu
      • (+42) 678-65-22
      • 90-225 Łódź ul. Pomorska 105
      • biblioteka@8lolodz.eu
      • iod@8lolodz.eu
  • Galeria zdjęć

    • 20-lecie dwujęzyczności w VIII LO
    • Konferencja CLIL 20-lecie dwujęzyczności
    • USA
    • Pamietnik Żyda legionisty
    • Państwo podziemne 2018
    • Katalonia
    • Lachendorf
    • warsztaty chemiczne
    • warsztaty laboratoryjne PŁ (2)
    • Amerykańskie tourney VIII LO
    • Euroweek
    • otrzęsiny