• Klasa biol-chem

KLASA D – realizuje program nauczania przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia) na poziomie rozszerzonym oraz języków obcych (angielski, niemiecki, łacina) Doskonała oferta dla uczniów pragnących studiować w przyszłości takie kierunki studiów, jak: medycyna, stomatologia, farmacja, biologia, ochrona środowiska, mikrobiologia, biotechnologia i wiele interdyscyplinarnych kierunków.

Program „Zdolny uczeń - świetny student”

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do programu Zdolny uczeń - świetny student”. Uczestnikami tegorocznej edycji są uczniowie klasy 2D: Justyna Bartczyk, Dymitr Sobiczewski, Klaudia Namiecińska, Dawid Bartosik, Julia Roszpara i Aleksandra Swadowska.

Celem programu jest poszerzanie pasji i zainteresowań uczniów poprzez ich indywidualne, cykliczne konsultacje z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego oraz udział w wybranych zajęciach i badaniach prowadzonych na Uczelni. Uczniowie będą realizować program na Wydziale Chemii UŁ pod kierunkiem nauczycieli akademickich. W tym roku szkolnym opiekunkami naukowymi naszych uczniów  zostali: Pan dr Paweł Krzyczmonik, Pan dr Sławomir Domagała z Zakładu Elektroanalizy i Elektrochemii, Pani dr Renata Stanecka-Badura oraz Pan dr Maciej Psarski z Katedry Technologii i Chemii Materiałów.