• Klasa biol-chem

KLASA D – realizuje program nauczania przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia) na poziomie rozszerzonym oraz języków obcych (angielski, niemiecki, łacina) Doskonała oferta dla uczniów pragnących studiować w przyszłości takie kierunki studiów, jak: medycyna, stomatologia, farmacja, biologia, ochrona środowiska, mikrobiologia, biotechnologia i wiele interdyscyplinarnych kierunków.

WYJAZDOWE SESJE NAUKOWE

20.05.2019r.  odbyła się już druga trzydniowa wycieczka do Spały w ramach naukowej sesji wyjazdowej dla uczniów klas o profilu biol-chem-mat. Pierwszego dnia zwiedziliśmy  rezerwat Niebieskie źródła, który posiada wybitne walory krajobrazowe i położony jest  w dolinie Pilicy, na prawym brzegu rzeki. Następnego dnia odbyły się zajęcia terenowe w rezerwacie przyrody Spała, znajdującego się  na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Rezerwat utworzony został ze  względów naukowo-dydaktycznych  i znajdują się tam  fragmenty lasu mieszanego głównie  z udziałem jodły. Las ten jest przykładem naturalnych zespołów roślinnych jakie występowały w dawnej Puszczy Pilickiej (zwanej też Lasami Spalskimi). Rośnie tu wielopiętrowy drzewostan złożony z dębu szypułkowego, sosny, klonu jawora, grabu, olchy, jodły i świerka.

Wyjazd obfitował również w zajęcia,  podczas których rozwiązywaliśmy testy maturalne z chemii, biologii i matematyki oraz przeprowadziliśmy badania wody z rzeki Gać przy użyciu teczki ekobadacza. Wieczorem zaś, w ramach integracji miedzyklasowej, odbyło się ognisko. W drodze powrotnej  zwiedzaliśmy ruiny zamku w Inowłodzu pod opieką przewodnika, który przekazał nam wiele ciekawych informacji na temat historii tego miejsca.

Program „Zdolny uczeń - świetny student”

W roku 2018/2019 wzorem ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do programu Zdolny uczeń - świetny student”. Uczestnikami tegorocznej edycji są uczniowie klasy 2D: Justyna Bartczyk, Dymitr Sobiczewski, Klaudia Namiecińska, Dawid Bartosik, Julia Roszpara i Aleksandra Swadowska.

Celem programu jest poszerzanie pasji i zainteresowań uczniów poprzez ich indywidualne, cykliczne konsultacje z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego oraz udział w wybranych zajęciach i badaniach prowadzonych na Uczelni. Uczniowie będą realizować program na Wydziale Chemii UŁ pod kierunkiem nauczycieli akademickich. W tym roku szkolnym opiekunami naukowymi naszych uczniów  zostali: Pan dr Paweł Krzyczmonik, Pan dr Sławomir Domagała z Zakładu Elektroanalizy i Elektrochemii, Pani dr Renata Stanecka-Badura oraz Pan dr Maciej Psarski z Katedry Technologii i Chemii Materiałów.