• Medioteka

    • Medioteka Języka Niemieckiego powstała w roku 1995 w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy Pomorskiej 105 w Łodzi staraniem członków Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Obecnie do dyspozycji nauczycieli z całego województwa jest ok. 4000 woluminów: poradniki metodyczne, podręczniki, repetytoria, słowniki, czasopisma, literatura piękna, klasyka filmu niemieckiego, plakaty, płyty i wiele innych. Partnerem i głównym darczyńcą Medioteki jest Goethe-Institut Warschau.
     Zapraszamy zainteresowanych nauczaniem języka niemieckiego na wszystkich poziomach!

     Godziny otwarcia:

     poniedziałki  14.00-16.00

     środy 13:00 - 16:00

     Zbiory medioteki mogą zostać udostępnione w godzinach dopołudniowych po wcześniejszym umówieniu spotkania pod numerem telefonu: 42 678 65 22 wew. 37


     Obserwuj Mediotekę na facebooku  Z przyczyn niezależnych od nas, działania na koncie FB są od lutego 2021 niemożliwe. Nie mamy dostępu do konta. 

     REGULAMIN MEDIOTEKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

     1. Czytelnikami Medioteki Języka Niemieckiego mogą być wszyscy zainteresowani nauczaniem i nauką języka niemieckiego z Łodzi i województwa łódzkiego
     2. Wypożyczalnia udostępnia zbiory na terenie VIII LO im. A. Asnyka w Łodzi.
     3. Godziny otwarcia corocznie zatwierdza dyrektor VIII LO im. A. Asnyka w Łodzi. Medioteka jest zamknięta w dni wolne od zajęć dydaktycznych.
     4. Aby zapisać się do Medioteki Języka Niemieckiego należy okazać się aktualnym dowodem  tożsamości i podpisać pisemne zobowiązanie do przestrzegania niniejszego regulaminu.
     5. Wszystkie zmiany dotyczące danych osobowych należy zgłaszać na bieżąco.
     6. Jednorazowo można wypożyczyć 3 pozycje, Zestaw: podręcznik, książka ćwiczeń, książka nauczyciela, CD traktowany jest jako jedna pozycja.
     7. Poszczególne woluminy wypożyczać można na okres jednego miesiąca.
     8. Przedłużenie terminu zwrotu książek można uzyskać, o ile nikt inny nie zgłosi chęci ich wypożyczenia.
     9. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie lub zgubienie książki i jest zobowiązany oddać taką samą książkę lub uiścić ekwiwalent pieniężny wysokości aktualnej ceny danej książki. Ekwiwalent pieniężny lub odkupioną książkę należy złożyć w Mediotece nie przekraczając terminów określonych w punkcie 7 niniejszego regulaminu.
      
      

     W piśmie DOBRE PREKTYKI ukazał się artykuł o Mediotece: Kliknij tutaj - strona 27