• W Muzeum Przyrodniczym

• W dniu 20.02.2024 r. uczniowie klasy 2d i 3d uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Przyrodniczym. Nasi młodzi biolodzy mogli zaobserwować różne przystosowania w budowie zwierząt do różnych środowisk życia. Z wielkim zainteresowaniem podziwiali ewolucyjne zmiany w szkielecie kręgowców, skamieniałości zwierząt oraz różne gatunki ptaków i motyli.

• Wizyta w Oggiono

• W minionym tygodniu,  grupa uczniów z VIII LO uczestniczyła  w wymianie uczniowskiej we Oggiono we Włoszech. Nasza podróż rozpoczęła się od fascynującego Mediolanu, gdzie zanurzyliśmy się w bogatej historii, kulturze i sztuce tego miasta. Podziwialiśmy majestatyczną Katedrę Duomo, która zachwyciła nas swoją niezwykłą architekturą i pięknymi detalami oraz uczestniczyliśmy w koncercie muzyki barokowej w słynnej La Scali. Następnie udaliśmy się nad magiczne jezioro Como, które z dala od zgiełku miasta oferowało nam spokój i piękne krajobrazy. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w zajęciach w szkole we Włoszech. Wspólne zajęcia, dyskusje i aktywności integracyjne pozwoliły nam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i poznać różnice oraz podobieństwa naszych kultur. Cała wymiana uczniowska była nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale również okazją do zawarcia nowych przyjaźni i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Wróciliśmy do Polski z sercami pełnymi wrażeń i z nadzieją na kontynuację naszych międzynarodowych relacji.

• Gratulacje dla Juliana Kurczewskiego

• Julian w dniach 10-11.02.2024 brał udział w zawodach okręgowych Olimpiady Geograficznej. Zajął 7 miejsce w okręgu łódzkim z ogromnymi sznasami na zakwalifikowanie sie do zawodów finałowych w marcu.
            Gratulujemy i trzymamy kciuki.