• Zgodnie ze Statutem, cele Stowarzyszenia to:

- utrwalanie i popularyzacja tradycji Szkoły,
          - ułatwianie nawiązywania i utrzymywania więzi między wychowankami i nauczycielami,
          - wspomaganie Szkoły w jej działalności dydaktycznej i wychowawczej,
          - niesienie pomocy uczniom Szkoły, jej wychowankom i nauczycielom.

Specjalny status honorowego członkostwa naszego Stowarzyszenia nadaliśmy pani dyrektor Annie Garmulewicz-Polińskiej, pani dyrektor Jolancie Woźniakowskiej, pani dyrektor Elżbiecie Ździebło, pani dyrektor Annie Panek, panu dyrektorowi Zbigniewowi Sodolskiemu i naszemu seniorowi - panu Henrykowi Cegielskiemu (niestety nie ma Go już wśród nas).

Władze naszego Stowarzyszenia, przez wszystkie lata swej działalności (istniejemy od roku 1996), starały się  najlepiej jak potrafiły spełniać wymogi Statutu. Począwszy od roku 1997 Stowarzyszenie wyróżniło wielu uczniów VIII LO, przyznając im znaczące nagrody pieniężne i książkowe. W poszczególnych latach laureatami nagród i wyróżnień, przyznanych przez nasze Stowarzyszenie, zostali:

1997 Dagmara Rode, Piotr Masłocha

2018 Damian Jagieło, Oliwia Trim

2019 Dominik Prądzyński, Damian Olczak

2022 Juliusz Ciepłota, Marta Pierzchała

Pomogliśmy finansowo i organizacyjnie przy modernizacji boiska szkolnego i sali gimnastycznej, wspomogliśmy finansowo poważnie chorego ucznia Szkoły, współpracowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, dofinansowując jego działalność (m.in. przy wydawaniu gazetki uczniowskiej), prowadziliśmy prace nad Kroniką Szkoły, zbierając i opracowując napływające wspomnienia wychowanków naszej Szkoły, także z zagranicy, opracowaliśmy płytę multimedialną dotyczącą VIII LO. Stowarzyszenie - we współpracy z Dyrekcją, pracownikami, nauczycielami i uczniami – zorganizowało trzy Zjazdy Wychowanków (w latach 2001, 2006 i 2011), oraz dwa benefisy wieloletniego dyrektora Zbigniewa Sodolskiego (w latach 2003 i 2018 - w 90. rocznicę Jego urodzin).  W latach 2013 i 2016 zorganizowaliśmy konkurs - skierowany do uczniów Szkoły - „Wczoraj i dziś VIII LO”. Uczniowie, w dużej liczbie, którzy wzięli udział w tym konkursie, wykazali naprawdę wyjątkową znajomość zarówno stuletniej historii Szkoły, jak i dzisiejszych jej osiągnięć i problemów.

Na ogół w marcu lub kwietniu każdego roku (począwszy od roku 2014), organizujemy dla uczniów naszej Szkoły tzw. „Scenę dla Ósemki”. W gościnnej, a zarazem profesjonalnie wyposażonej sali Domu Literatury w Łodzi, mają oni możliwość zaprezentowania swych talentów artystycznych - muzycznych, piosenkarskich, poetyckich, recytatorskich, plastycznych, tanecznych, audiowizualnych. Repertuar, jak i sposób wykonania i prezentacji dobierają sobie sami. Powstaje spektakl z ich udziałem, na widowni znajdują się inni uczniowie VIII LO, ich rodziny i przyjaciele. Ma to charakter konkursu, prezentacje oceniane są przez profesjonalnych jurorów i na koniec spektaklu ogłaszane są wyniki i wręczane nagrody.  Z roku na rok spotkania te cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów.

Chcielibyśmy laureatów organizowanych przez nas konkursów odpowiednio nagradzać i wyróżniać.
          Skala naszych działań ograniczona jest oczywiście głównie wysokością funduszy, którymi dysponujemy.
          Dlatego też pozwalamy sobie wspomnieć o składce członkowskiej na rzecz Stowarzyszenia.
          Składka ta od lat nie ulega zmianie i wynosi  rocznie: 30 zł dla osób pracujących, 15 zł dla osób uczących się i emerytów.

Składkę można wpłacać na nasze konto bankowe:

Bank Pekao SA, 93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 288

Nr rachunku: 41 1240 3060 1111 0000 3452 3113

Prosimy o wpłaty składek w miarę możliwości przed końcem pierwszego kwartału.

Absolwencie, jeśli możesz i zechcesz wesprzeć Stowarzyszenie i Szkołę większą kwotą - dzięki Ci za to, pomoże to niewątpliwie w spełnianiu naszych statutowych zadań, jak na przykład w finansowaniu ww. przedsięwzięć.

Jeśli chciałbyś o czymś nas powiadomić lub zasięgnąć dodatkowych informacji, podajemy numery telefonów: 503 150 412 (do sekretarza Stowarzyszenia) i 695 198 254 (do skarbnika).

Przed nami kolejne lata działalności. Koleżanko, Kolego! Czekamy również na Ciebie!
          Jeśli zechcesz przekazać nam swoje uwagi, pomysły, spotkać się z nami, czy zapisać do Stowarzyszenia to najprostszym kontaktem jest telefon do Szkoły - (42) 678 65 22. Panie w sekretariacie przekażą nam wiadomość od Ciebie. Kontakt e-mailowy: osemka@8lolodz.eu
          Informujemy również, że na ogół w każdy trzeci czwartek miesiąca, od września do maja, o godzinie 18 zbieramy się w naszej Szkole, by porozmawiać o niej i jej problemach. Jeśli zechciałbyś wstąpić na nasze spotkanie, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr 503 150 412 lub nr 695 198 254).

Aktualne Władze Stowarzyszenia:

Zarząd: