• Zgodnie ze Statutem, cele Stowarzyszenia to:

- utrwalanie i popularyzacja tradycji Szkoły,
          - ułatwianie nawiązywania i utrzymywania więzi między wychowankami i nauczycielami,
          - wspomaganie Szkoły w jej działalności dydaktycznej i wychowawczej,
          - niesienie pomocy uczniom Szkoły, jej wychowankom i nauczycielom.

Władze naszego Stowarzyszenia, przez wszystkie lata swej działalności (istniejemy od roku 1996), starały się  najlepiej jak potrafiły spełniać wymogi Statutu. Począwszy od roku 1997 Stowarzyszenie wyróżniło wielu uczniów VIII LO, przyznając im znaczące nagrody pieniężne i książkowe. W poszczególnych latach laureatami nagród i wyróżnień, przyznanych przez nasze Stowarzyszenie zostali:

1997 Dagmara Rode, Piotr Masłocha

2015 Karolina Sobańska, Karolina Iwińska, Marta Kucharska

2016 Gaja Staroń, Jakub Lewandowski

2017 Adam Kucharski, Maciej Stalmach

Pomogliśmy finansowo i organizacyjnie przy modernizacji boiska szkolnego i sali gimnastycznej, wspomogliśmy finansowo poważnie chorego ucznia Szkoły, współpracowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, dofinansowując jego działalność (m.in. przy wydawaniu gazetki uczniowskiej), prowadziliśmy prace nad Kroniką Szkoły, zbierając i opracowując napływające wspomnienia wychowanków naszej Szkoły, także z zagranicy, opracowaliśmy płytę multimedialną dotyczącą VIII LO. Stowarzyszenie – we współpracy z Dyrekcją naszej Szkoły, pracownikami, nauczycielami i uczniami – zorganizowało trzy Zjazdy Wychowanków (w latach 2001, 2006 i 2011), oraz benefis wieloletniego dyrektora pana Zbigniewa Sodolskiego (2003 r.).  W roku 2012 zorganizowaliśmy konkurs – skierowany do uczniów Szkoły – „Wczoraj i dziś VIII LO”, a w latach 2014 i 2015 konkursy na wykonanie piosenek odpowiednio:
          Wojciecha Młynarskiego i zespołu The Beatles.

W roku 2016 daliśmy uczniom VIII LO możliwość zaprezentowania swych talentów artystycznych na scenie Domu Literatury w Łodzi. W tym spektaklu wzięło udział kilkanaścioro z nich. Śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach, młody poeta czytał swoje wiersze, a jedna z uczennic zaprezentowała galerię swych prac fotograficznych. Ta formuła spodobała się na tyle, że w roku 2017 odbyła się jej kolejna edycja i postanowiliśmy ponawiać takie spektakle w następnych latach.

Chcielibyśmy laureatów organizowanych przez nas konkursów odpowiednio nagradzać i wyróżniać.
          Skala naszych działań ograniczona jest oczywiście głównie wysokością funduszy, którymi dysponujemy.
          Dlatego też uprzejmie przypominamy o składce członkowskiej na rzecz Stowarzyszenia.
          Składka ta od lat nie ulega zmianie i wynosi  rocznie: 30 zł dla osób pracujących, 15 zł dla osób uczących się i emerytów.

Składkę można wpłacać na nasze konto bankowe:

Pekao SA  III Oddział w Łodzi, 91-402 Łódź, ul Strykowska 1/5

nr rachunku: 41 1240 3060 1111 0000 3452 3113

lub bezpośrednio w VIII LO, gdyż w każdy trzeci czwartek miesiąca (od września do maja) w godzinach 18 ÷ 19 spotyka się tam Zarząd naszego Stowarzyszenia. Prosimy o wpłaty składek w miarę możliwości przed końcem pierwszego kwartału.

Absolwencie, jeśli możesz i zechcesz wesprzeć Stowarzyszenie i Szkołę większą kwotą – dzięki Ci za to, pomoże to niewątpliwie w spełnianiu naszych statutowych zadań, do których należy również udział w finansowaniu ww. przedsięwzięć.

Specjalny status honorowego członkostwa naszego Stowarzyszenia nadaliśmy pani dyrektor Annie Garmulewicz-Polińskiej, pani dyrektor Jolancie Woźniakowskiej, pani dyrektor Elżbiecie Ździebło, pani dyrektor Annie Panek, panu dyrektorowi Zbigniewowi Sodolskiemu i naszemu seniorowi - panu Henrykowi Cegielskiemu.

Przed nami kolejne lata działalności. Koleżanko, Kolego! Czekamy również na Ciebie!
          Jeśli zechcesz przekazać nam swoje uwagi, pomysły, spotkać się z nami, czy zapisać do Stowarzyszenia to najprostszym kontaktem jest telefon do Szkoły - (42) 678 65 22. Panie w sekretariacie przekażą nam wiadomość od Ciebie. Kontakt e-mailowy: osemka@8lolodz.eu
          Informujemy również, że w każdy trzeci czwartek miesiąca, od września do maja, o godzinie 18 zbieramy się w naszej Szkole, by porozmawiać o niej i jej problemach.

Władze Stowarzyszenia w roku 2018

Zarząd: