• Młodzież z prawem na cz@sie

• 18 września w VIII LO odbyły się zajęcia realizowane w ramach projektu Fundacji LexCultura pt. "Młodzież z prawem na cz@sie” finansowanego ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Gościliśmy specjalistów, którzy przedstawili uczniom aż 10 klas mało znane tajniki sprzedaży internetowej. Było to bardzo wartościowe szkolenie nie tylko ze względu na poszerzenie wiedzy o prawach konsumenta ale również na rozwijający się dropshipping. Młodzież miała okazję otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zakupów internetowych i płatnych subskrypcji.

• Lekcja geografii na Księżym Młynie

• Uczniowie rozszerzeń geograficznych nie tylko pilnie studiują mapy i analizują dane statystyczne ale również odbywają zajęcia w terenie. Tym razem korzystając z pięknej wyżowej pogody wyruszyli na Księży Młyn, aby w cieniu drzew najstarszego w mieście  Parku Źródliska przeanalizować rozwój przestrzenny i przemysłowy Łodzi oraz poznać historię fabrykantów. Wyjątkowe „miasto w mieście” stworzone przez króla bawełny Karola Scheiblera zachwyciło nas spokojem, ciszą, urokliwymi podwórkami i rewitalizowanymi famułami. Niebawem ósemkowych geografów czekają warsztaty terenowe w lasach nad Pilicą .

• Stypendium Deutschland Plus

• Uczennica klasy 3a2 Maja Urbańska została absolwentką stypendium Deutschland Plus, organizowanego przez Pädagogischer Austauschdienst Konferencji Ministrów Kultury i Oświaty Republiki Federalnej Niemiec, w ramach którego w dniach 13.08. - 01.09.2023 r. miała przyjemność rozwijać swoją znajomość języka niemieckiego, uczęszczając do Marie-Kahle-Gesamtschule w Bonn oraz w podczas pobytu w Berlinie.