• Skład prezydium Rady Rodziców na rok szkolny 2022/2023

Skład Komisji Rewizyjnej na rok szkolny 2022/2023

przewodnicząca : Ewa Kustosz

członkowie: Izabela Firaza- Prus  i Jacek Bernacik

Informujemy, że wpłat na Radę Rodziców będzie można dokonywać przelewem bezpośrednio na konto Rady Rodziców przy VIII LO: 55 1240 3028 1111 0010 9373 6230 w tytule podając imię i nazwisko ucznia, wraz z numerem klasy, do której uczęszcza.

radarodzicow.8lo@wp.pl to adres do kontaktów z Radą Rodziców

Za nami szkolne Ostatki 2023 - zwycięzcy konkursu Najlepiej Przebrana Klasa - 2D - otrzymali od Rady Rodziców bilety do kina i dobrze bawili się na filmie. Rada Rodziców ufundowała także nagrody dla 3 uczniów za Najlepsze Przebranie Indywidualne - były to karty prezentowe do Empiku.

Dziękujemy Radzie Rodziców na poczęstunek z okazji Tłustego Czwartku!

W roku szkolnym 2022/2023 Rada Rodziców sfinansowała zakup:

• ponad 100 egzemplarzy lektur szkolnych do wypożyczania z biblioteki szkolnej

• tabliczek grawerowanych wiszących nad gablotami ze zdjęciami absolwentów naszej szkoły.

• treningowego zestawu do defibrylacji. Zakupione urządzenie jest kompatybilne z fantomem używanym w szkole i pozwoli naszym uczniom doskonalić swoje umiejętności w pierwszej pomocy. Razem z zestawem AED otrzymaliśmy także apteczki niezbędne na każdej szkolnej wycieczce.

• 8 atlasów geograficznych, które trafiły do pracowni geograficznej - pozwoli to na swobodną pracę w ramach zajęć i odciąży nieco plecy naszej młodzieży.

• pięknej choinki i zestawu lampek

30 kwietnia 2021 r. z żalem pożegnaliśmy się z naszymi trzecioklasistami. Podczas uroczystego zakończenia roku klas maturalnych wręczyliśmy pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za życzliwość i zaangażowanie w realizację zadań szkoły niezastąpionym członkom Rady Rodziców: pani Anie Szadkowskiej, pani Annie Gronowskiej i panu Tomaszowi Zalewskiemu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólne lata w VIII LO!

Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych

30 kwietnia 2021 r. z żalem żegnamy się z naszymi trzecioklasistami. Wychowawcy wręczają absolwentom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe wyróżniającym się w nauce i pracującym na rzecz środowiska szkolnego. Absolwentka z najwyższą średnią ocen Małgorzata Wójcik z klasy lingwistycznej została uhonorowana medalem dla najlepszego absolwenta 2021 – ZŁOTĄ ÓSEMKĄ.
          Statuetki za pracę w Samorządzie Uczniowskim i podejmowanie cennych inicjatyw otrzymali Julia Śliwińska i Jacek Zalewski. Za życzliwość i zaangażowanie w realizację zadań szkoły podziękowaliśmy również niezastąpionym członkom Rady Rodziców: pani Anie Szadkowskiej, pani Annie Gronowskiej i panu Tomaszowi Zalewskiemu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólne lata w VIII LO!

Czytelnicy biblioteki szkolnej VIII LO dziękują Radzie Rodziców, która wspiera szkołę co roku zakupami zgodnymi z potrzebami edukacyjnycmi. W roku szkolnym 2021/2022 było to 40 lektur z nowego kanonu. W roku 2020/2021 104 lektury oraz komplet "Lord of the flies" Goldinga. Dzięki "Lord of the flies" nasi młodzi lingwiści będą mogli szlifować język angielski. Natomiast w roku szkolnym 2019/2020 aż 195 lektur z nowej podstawy programowej dla uczniów po szkole podstawowej i komplet dramatów Williama Szekspira. Dzięki dramatom bedziemy mogli realizować projekty związane z umową patronacką z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, w tym konkurs "Uszekspirowani".

Dziękujemy i zapraszamy do wypożyczania książek w bibliotece szkolnej.

• 90-225 Łódź ul. Pomorska 105 Poland
      • iod.lo8@cuwo.lodz.pl