• Konkurs ostatkowy

• 21 lutego jak przystało na porządną szkołę z porządną młodzieżą i porządną Radą Rodziców rozkręciliśmy imprezę ostatkową. Były tańce, parady przebierańców, wybory najpiękniejszych i najbardziej pomysłowych. Jury miało spory kłopot, bo wyjątkowe były damy i wieśniaczki, smerfy, marynarze, klauny... Zwycięzca mógł byc tylko jeden! Zwyziężyła klasa 2d: Shrek! Wybraliśmy też najlepiej przebraną nauczycielkę: panią Aleksandrę Moritz i najlepiej przebranych uczniów. Przyznaliśmy:
            3 miejsce: Gabrysia Krzciuk
            2. miejsce: Bartek Ignaczak
            1. miejsce: Franciszek Mroczkowski

• EUROPE DIRECT

• W dniu 06.02.2023 gościliśmy w naszym liceum panią Agatę Rokselę przedstawiciela organizacji Europe Direct w Polsce, która jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Ośrodki te przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom danego regionu i zachęcają ich do udziału w debatach na temat przyszłości UE. Siecią punktów EUROPE DIRECT zarządza Komisja Europejska.

Podczas spotkania zostały przybliżone klasie 2b zostały zagadnienia dotyczące Unii Europejskiej- historia, „ojcowie” założyciele, cele polityki, ciekawostki i problemy dotyczące krajów członkowskich.

• Wielbiciele chemii w Toruniu

• Pierwszoklasiści i drugoklasiści realizujący rozszerzenie w chemii wybrali się w styczniu do Torunia, gdzie obok zwiedzania starówki główną atrakcja były zajęcia w Centrum Chemii w Małej Skali . Prowadzone z humorem i niezwykle profesionalnie umożliwiły zobaczenie i doświadczenie tego, co uczniowie znają z zajęć szkolnych i podręczników.

• Sukcesy naszych uczniów w XX Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund

• Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przez jury XX Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund Jersz Łowcy Talentów.

Dyplomy laureata za znakomity wynik w swojej kategorii oraz nagrody rzeczowe otrzymali następujący uczniowie:

• Lars Labuk (kl. 2a2) - 1 miejsce w województwie łódzkim, 3 miejsce w Polsce,
            • Jan Cywiński (kl. 2a2) – 2 miejsce w województwie łódzkim, 4 miejsce w Polsce.

Dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali następujący uczniowie:

• Wiktoria Klimczak (kl. 1a) – 1 miejsce w województwie łódzkim,
            • Kacper Sworczuk (kl. 1a) – 2 miejsce w województwie łódzkim,
            • Maja Urbańska (kl. 2a2) – 3 miejsce w województwie łódzkim,
            • Michalina Dekiert  (kl. 2a1) – 4 miejsce w województwie łódzkim,
            • Wiktoria Tokarska  (kl. 4a) – 5 miejsce w województwie łódzkim.

Dyplomy uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali następujący uczniowie:

• Tobiasz Żebiałowicz (kl. 1a) – 3 miejsce w województwie łódzkim,
            • Kacper Pawłowski (kl. 4a) – 4 miejsce w województwie łódzkim,
            • Nikola Badek (kl. 4a) – 6 miejsce w województwie łódzkim,
            • Jakub Gumułka (kl. 2a1) – 6 miejsce w województwie łódzkim,
            • Amelia Styś (kl. 4a) – 6 miejsce w województwie łódzkim,
            • Piotr Nowański (kl. 2a2) – 7 miejsce w województwie łódzkim,
            • Daria Zajdel  (kl. 2a1) – 8 miejsce w województwie łódzkim.