• Scena dla Ósemka

• DRODZY MŁODZI ARTYŚCI!
            Dziękujemy za tak liczne zgłoszenia do spektaklu „Scena dla ÓSEMKI”.
            Z przykrością jednak zawiadamiamy, że jesteśmy zmuszeni przesunąć termin spotkania w Domu Literatury.
            Ale nie martwcie się – będziecie mogli zaprezentować swoje talenty, chociaż nie 20 marca.
            O nowym terminie oczywiście powiadomimy. Szlifujcie formę!

Regulamin SCENA DLA ÓSEMKI

Karta Zgloszenia - SCENA DLA OSEMKI

• Trzecia edycja antologii tekstów uczniowskich z cyklu Nie pisz do szuflady już powstaje!

• O tempora, o mores!
            czyli
            Dziwny jest ten świat

Zapraszamy do współtworzenia książki, w której oprócz krótkich tekstów prozatorskich i wierszy znajdą się także grafiki. Przedsięwzięcie realizują uczniowie z klas humanistycznych Icg, IIc1 i IIIc pod patronatem Katedry Filologii Klasycznej UŁ. Prosimy o przysyłanie prac na projektantyk@gmail.com
            Varietas delectat (różnorodność zachwyca).
            Valete!

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

• po raz drugi otrzymała Iwona Presler - nasza tegoroczna maturzystka. Serdecznie gratulujemy!

• Wykłady i warsztaty labolatoryjne

• 13 lutego 2020 r. uczniowie klasy 2d oraz 2a z rozszerzeniem z chemii wzięli udział w wykładach i warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.

Pani dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka przedstawiła wykład pt.: Jak pachnie świat? Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych sekretom wykorzystania produktów naturalnych w kosmetyce domowej. Pani dr inż. Anna Podsędek przedstawiła wykład pt.: Antocyjany – roślinne kameleony, po którym uczniowie wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych

• Zajęcia labolatoryjne na UŁ

• W dniach 30 i 31 stycznia 2020 klasa IId uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych organizowanych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Łódzkiego dotyczących królestwa grzybów. Uczniowie poznali gatunki grzybów rosnące w okresie zimowym oraz samodzielnie preparowali zarodniki, które następnie oglądali pod mikroskopem.

• Wymina językowa ze szkołą w Gironie

• W dniach 3-11 lutego 2020 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wymianie językowej ze szkołą w Gironie. Była to świetna okazja do podniesienia kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim, zwiedzenia stolicy Katalonii, Barcelony oraz do poznania sztuki takich artystów jak Gaudi, Dalí czy Miro.

• Wymiana z Gimnazjum Immanuela Kanta

• Po raz kolejny uczniowie klas z językiem niemieckim mieli okazję gościć u swoich partnerów w niemieckim Lachendorf.
            Tegoroczny projekt poświęcony jest upadkowi komunizmu w krajach Europy Środkowo – Wschodniej. W ramach spotkania zwiedziliśmy Lipsk, gdzie podczas warsztatów w Zeitgeschichtliches Forum poznaliśmy historię powstania i upadku Muru Berlińskiego. Dowiedzieliśmy się, jak żyli ludzie w NRD. Pojęcie muru i granic, które dzielą narody, również dziś jest aktualne, dlatego tak ważną lekcją było dla nas doświadczenie byłej granicy dzielącej dwa państwa niemieckie. Podczas rozmów ze świadkami mogliśmy  lepiej zrozumieć życie za Żelazną Kurtyną.
            Cały pobyt w Lachendorfie okazał się bardzo udany i zaskakujący. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni. Z utęsknieniem czekamy na przyjazd naszych niemieckich partnerów.

• warsztaty Irlandia
      • warsztaty Szkocja