• Szkolne Koło Wolontariatu
     • Szkolne Koło Wolontariatu

     • Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę darów dla Ukrainy powiązaną ze zbliżającymi się Dniem Dziecka i Dniem Matki. Potrzebne rzeczy to pieluchy, pieluchy dla dziecka 10kg, kaszki dla dziecka w wieku 8+, pasta do zębów dla dzieci, płyny do mycia naczyń, chusteczki nawilżane, żele i chusteczki antybakteryjne, podpaski, żywność długoterminowa (m.in. konserwy). Dary możecie przynosić do 1 czerwca (środa) do biblioteki.
      Dodatkowo możecie wesprzeć zbiórkę jednej z naszych nauczycielek, która kursuje między Polską a Ukrainą niosąc pomoc potrzebującym: 
      https://zrzutka.pl/jwvmv6 
      26 maja (czwartek) zapraszamy na kiermasz ciast i słodyczy. Będzie możliwość kupienia ciast dla mam!

    • Druga wygrana w regionalnym etapie Turnieju Historycznych Debat Oksfordzkich IPN
     • Druga wygrana w regionalnym etapie Turnieju Historycznych Debat Oksfordzkich IPN

     • Humaniści z Ósemki, tworzący klub debat, nie zwalniają tempa przygotowując się do kolejnych projektów i konkursów. Wraz z Wydziałem Filozoficzno-Historycznym Uniwersytety Łódzkiego zainicjowaliśmy spotkanie debatanckie, którego kulminacją będzie dyskusja uczniów ze studentami UŁ. Wyzwanie trudne i wymagające, które będą śledzić zarówno władze Wydziału jak i społeczność szkolna. Liczymy, że zainicjowane spotkanie stanie się początkiem Łódzkiej Szkolnej Ligi Debat Oksfordzkich. Oczywiście chwalimy się sukcesami, jak już pisaliśmy nasi uczniowie po raz drugi  wygrali regionalny etap Turnieju Historycznych Debat Oksfordzkich IPN. Naszych zawodników czeka udział w czerwcowym finale, który odbędzie się w budynku Sejmu RP. Mam nadzieję, że uda nam się godnie reprezentować region na szczeblu centralnym. Muzeum Narodowe w Warszawie, po trwających cały ubiegły rok szkolny debatach, organizuje  rundę półfinałową, w której także zobaczymy naszych humanistów. Dużo konkursów za, równie wiele przed nami, zatem trzymajcie kciuki.

     • Europe Direct

     • 18 maja gościliśmy w naszym liceum panią Agatę Rokselę przedstawicielkę organizacji Europe Direct w Polsce, która jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Ośrodki przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom danego regionu i zachęcają ich do udziału w debatach na temat przyszłości UE. Siecią punktów EUROPE DIRECT zarządza Komisja Europejska.

      Podczas spotkania uczniowi klasy 2b poznali zagadnienia dotyczące Unii Europejskiej: historia, „ojcowie” założyciele, cele polityki, ciekawostki i problemy dotyczące krajów członkowskich.

     • Konkurs krasomówczy

     • 18 maja uczennice klasy 3c Zofia Jasik i Zuzanna Olejnik reprezentowały szkołę na VII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Public Speaking Contest 2022. Zadaniem uczestników było przygotowanie wystąpienia w języku angielskim na temat: “ATTITUDE IS A LITTLE THING THAT MAKES A BIG DIFFERENCE”. Celem konkursu było popularyzowanie form wypowiedzi publicznej ze szczególną dbałością o poprawną dykcję, artykulację, intonację i modulację głosu oraz komunikację.

       

    • XXI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki
     • XXI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

     • 12 maja 2022 r. uczniowie klasy 2d, 1d oraz 1a1 i 1a2 (rozszerzenie biol-chem) wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych oraz wykładach zorganizowanych w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki na Politechnice Łódzkiej. Uczniowie uczestniczyli w dwóch warsztatach: Modelowanie molekularne, przy użyciu programu HyperChem oraz Polimery-materiały do zadań specjalnych.W przerwie między warsztatami odbywały się krótkie wykłady o tematyce biologiczno - chemicznej.