22 kwietnia uczniowie rozszerzeń geograficznego i przyrodniczego klas 1a1 i 1a2 spędzili Dzień Ziemi na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ. Młodzież wzięła udział w wykładach na temat zmian klimatu oraz zbrojnych konfliktów międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem genezy konfliktu w Donbasie i na Krymie, poszerzając tym samym swoją wiedzę geograficzną na aktualne tematy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa pt." Plany i widoki miast w Civitates Orbis Terrarum- 450 lat pierwszego wydania atlasy (1572-2022)”.
Sukces w Turnieju Debat Historycznych
Ogromny sukces odniosła nasza drużyna koła debat oksfordzkich. W etapie wojewódzkim Turnieju Debat Historycznych organizowanym przez IPN okazali się być najlepsi, wygrywając 4 z 5 rozegranych debat. To właśnie oni będą reprezentować województwo w ogólnopolskim finale w Warszawie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
Uczniowie klasy 3ag jadą walczyć o zwycięstwo w Krakowie
VII edycja etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Turbolandeskunde okazała się niezwykle pomyślna dla Ósemkowiczów. Grupa uczniów w składzie: Julia Chuchler 3ag, Natalia Kukulska 3ag i Juliusz Ciepłota 3ag zajęła I miejsce pokonując 35 drużyn z innych szkół.
Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom oraz opiekunce uczniów p. Katarzynie Szelągowskiej i życzymy wygranej w Krakowie w etapie finałowym.
Odwiedziny u Kopernika
21 kwietnia, uczniowie klasy 2d, pod opieką p. prof. Marty Smulik-Gruski i p. prof. Ewy Górmińskiej odkrywali tajniki reakcji utleniania i redukcji w Centrum Chemii w Małej Skali, a po spacerze przez Stare Miasto Torunia mieli bliskie spotkanie z wężem mlecznym i innymi gadami. Nie obyło się również bez zakupu toruńskich pierników :)
III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Geograficznej o Krajach Niemieckojęzycznych
Tuz przed Świętami Wielkanocnymi odbył się w naszym liceum III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Geograficznej o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych. W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z wiedzą ogólną na temat Niemiec, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu. Konkurs miał wysoki poziom merytoryczny za sprawą bardzo dobrego przygotowania uczestników, którzy imponowali dużą wiedzą również w drugim etapie konkursu. Z tego też powodu przebieg zmagań był bardzo emocjonujący a zwycięzców wyłoniono po zaciętej dogrywce. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 109 przygotowani przez nauczyciela języka niemieckiego, pana Macieja Binkowskiego.
Uczniowie mieli również okazję do porozmawiania z licealistami podczas krótkiego zwiedzania szkoły. A tych, którzy czują niedosyt zapraszamy ponownie do Ósemki na Drzwi Otwarte 23.04.2022.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2021/2022 Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne wyniki w nauce otrzymały:
Julia Różycka - uczennica klasy IIIe (klasa przyrodnicza)
Julia Denys - uczennica IIIcg (klasa humanistyczna)
Archiwum Aktualności