• Uczennice naszej szkoły wyróżnione podczas Seminarium Uczniowsko-Studenckiego na PŁ

• Uczennice klasy 2d Julia Śliwonik i Lena Czerwinska otrzymały wyróżnienie w kategorii poster podczas XXVIII SEMINARIUM UCZNIOWSKO-STUDENCKIEGO „PROBLEMY OCHRONY ŚRODOWISKA”, organizowanego przez Politechnikę Łódzką w dniu 16 marca 2018r.

Praca dotyczyła badania wybranych parametrów fizyko – chemicznych wody opadowej zbieranej w różnych rejonach Łodzi i okolic. Na pasterze zostały zaprezentowane i omówione wyniki badań oraz przegląd literatury.

W seminarium wzięli również udział Natasza Wiertek oraz Jan Ploszaj, którzy przedstawili bardzo ciekawą prezentację pt. ”Wykorzystanie wody opadowej” oraz Wiktoria Kaczorowska, która przedstawiła plakat pt. ”Dlaczego warto jest zbierać i wykorzystywać deszczówkę”.

Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Wyróżnionym uczennicom serdecznie Gratulujemy.

• Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

• Mamy w ósemce wyjątkowe zdjęcie! A właściwie krótką sesję zdjęciową!
            Międzynarodowy Dzień Liczby Pi zawsze jest okazją do łączenia nauki z kreatywnością. Już do tradycji należy konkurs na piękne i pyszne ciasta. Tym razem trafiły one na szkolny kiermasz, a uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Były też plakaty, nie tylko o sławnej 3,14... ale też o Albercie Einsteinie, który urodził się 14 marca.
            Połączyli się też uczniowie z nauczycielami, tworząc wyjątkowy, żywy obraz, a właściwie figurę przestrzenną w kształcie liczby Pi na boisku szkolnym. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Zobaczcie sami :)

• Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce w konkursie biologicznym

• Damian Jaworski i Angelika Pabianek zajęli 3 miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie "Człowiek - Równowaga - Zdrowie" pod patronatem Zakładu Morfologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce w konkursie biologicznym - Obrazek 1

• Przerwana lekcja

• Uczniowie VIII  LO przygotowali spektakl pt. Przerwana lekcja oraz spotkanie byłych wychowanków łódzkiej Szkoły Żydowskiej im. Icchaka Pereca z młodzieżą łódzkich szkół. Organizatorem przedsięwzięcia są  Fundacja Trzeci Wymiar Kultury oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, a także  Narodowe  Centrum Kultury.

Uroczystość ta, związaną z obchodami 50. rocznicy Marca 68, odbędzie się 12 marca 2018 roku w Łodzi, w Akademii Sztuk Pięknych, ul. Wojska Polskiego 121 w godzinach 10.00 – 13.00.
            W uroczystościach, objętych Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wezmą udział świadkowie wydarzeń oraz reżyser filmu pt. Perecowicze Sławomir Grünberg.

• Szkolna wystawa modeli cząsteczek

• 28 lutego 2018 roku uczniowie klasy 3d wraz z opiekunem - nauczycielką chemii Luizą Wężyk przygotowali wystawę modeli cząsteczek wybranych związków wielofunkcyjnych. Celem wystawy było przybliżenie społeczności VIII LO skomplikowanej, ale jakże pięknej struktury niektórych związków chemicznych. Modele zostały wykonane z różnych materiałów i w różny sposób w zależności od wyobraźni i możliwości uczniów. Wszystkie substancje zostały pokazane w dwóch formach przestrzennych według Fischera oraz według Hawortha ( zgodnie z podstawą programową chemii w zakresie rozszerzonym ).
            Efekt ??? Przecudne modele można zobaczyć na zdjęciach lub na parterze obok sali chemicznej do końca marca.

• Projekt multimedialny z zakresu kultury krajów anglojęzycznych

• Zgodnie z naszą ósemkową wieloletnią już tradycją odbył się projekt multimedialny z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Jego kulminacją był finał w piątek 23-go lutego, w którym najlepsze pary reprezentowały swoje grupy angielskiego i to jak! Dziękujemy Wam za wszechstronne zgłębienie tematu, zachwycające wizualnie prezentacje i oczywiście ich przedstawienie oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżniony, t.j.:
            I MIEJSCE: Iwona Presler i Karolina Matecka -  I C
            II MIEJSCE: Małgorzata Ceran i Oliwia Klimczak - II C oraz Wiktoria Śniadek i Barbara Rakowska - II A
            WYRÓŻNIENIA: Oliwia Matusiak i Paulina Szymczak -  I A, Zuzanna Baćkowska i Mateusz Kalinka -  I A, Natalia Mrówczyńska i Anna Krakowiak/Gabriel Poreda -  II A/II D
            Jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia przy pracy nad projektem w przyszłym roku :)