• Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt

• Rozpoczęły się rozgrywki Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce. Po meczach eliminacyjnych, zespół ósemki awansował do ćwierćfinałów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania. Reprezentacja VIII LO: Bogdanowicz, Burzyńska, Fisiak, Kolasa, Matyja, Nojman, Obara, Piestrzeniewicz, Staszewska, Śliwonik, Urbańska, Wojciechowska. Gratulujemy!

• Nasi koszykarze i koszykarki

• Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców

Nasi koszykarze i koszykarki - Obrazek 1

W sezonie 2017/18 po raz kolejny znaleźliśmy się w najlepszej ósemce szkół biorących udział w Mistrzostwach Łodzi. Na przestrzeni wszystkich etapów rozgrywek zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Naszą grę cechowałała nieustępliwość, determinacja i waleczność, które w połączeniu z umiejętnościami naszej drużyny pozwoliły na dotarcie do półfinałów Mistrzostw.

Skład zespołu VIII LO: Czerwińskli, Drzewiecki, Janaszewski, Jurkowski, Kalinka, Kawka, Papis-Brzęczek, Walczak, Zalewski M, Zalewski P.

TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT W VIII LO

Nasi koszykarze i koszykarki - Obrazek 2

22 stycznia 2018 odbył się turniej koszykówki dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się 9 zespołów z całej szkoły.

Po bardzo emocjonującej walce wyłoniliśmy zwycięzcę. Triumfatorem została klasa IIID, pokonując w wilekim finale zespół klasy IID.

Nasi koszykarze i koszykarki - Obrazek 3
            Nasi koszykarze i koszykarki - Obrazek 4

I miejsce: IIID - Guźlińska, Batolik, Pabianek, Gocalska, Modrzejewska

II miejsce: IID - Żarnik, Śliwonik, Sobczyk, Górniewicz, Nojman

III miejsce: IIB - Kiciak, Urbańska, Matyja, Kociszewska, Angielczyk

IV miejsce: IA - Kolasa, Sieroń, Owsianka, Kornata, Szymańska

NOWOROCZNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW W VIII LO

Nasi koszykarze i koszykarki - Obrazek 5

W dniu 17 stycznia rozegraliśmy zawody w koszykówce chłopców w naszej szkole. Do turnieju przystąpiły 4 zespoły reprezentujące każdy z profili VIII LO. Po bardzo zaciętych meczach I miejsce wywalczyli uczniowie klas humanistycznych, II miejsce zajeli uczniowie z profilu biologiczno - chemicznego, natomiast na najniższym miejscu podium uplasowali się lingwiści.

Nasi koszykarze i koszykarki - Obrazek 6
            Nasi koszykarze i koszykarki - Obrazek 7

I miejsce: Zalewski M., Janaszewski, Czerwiński, Jurkowski, Florczak

II miejsce: Papis-Brzęczek, Zalewski P., Rudnik, Walczak, Marmur

III miejsce: Kawka, Drzewiecki, Stasiak, Mazurek

IV miejsce: Kalinka, Czernik, Gosławski, Kruś, Michalski, Miller, Stańczyk

• BIAŁA SZKOŁA 2018!

• W styczniu 2018 odbyła się kolejna edycja Białej Szkoły. Uczestnicy doskonalili umiejętności na stokach w Zębie i Białce Tatrzańskiej. Warunki narciarskie podczas wyjazdu dopisały, co uatrakcyjniło pobyt. Najbardzie wytrwali uczniowie brali również udział w porannych biegach na Gubałówkę. Poza jazdą na nartach, zwiedzalismy Zakopane, byliśmy na skoczni oraz poszliśmy do Aquaparku "Antałówka".
            Już teraz zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą doskonalić swoją jazdą na naratach, na kolejną edycję Białej Szkoły!

BIAŁA SZKOŁA 2018! - Obrazek 1

BIAŁA SZKOŁA 2018! - Obrazek 2

• Weronika i Damian w finale Olimpiady Języka Niemieckiego !!

• Z ogromną radością informujemy, że Weronika Golis i Damian Jagieła z klasy 3a zakwalifikowali się do finału 41 Olimpiady Języka Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces na tak wysokim szczeblu!