• KONKURS  POETYCKI  ROZSTRZYGNIĘTY !
          • KONKURS POETYCKI ROZSTRZYGNIĘTY !

• W trakcie wigilii szkolnej tj. 22 grudnia 2017 r. ogłoszone zostały wyniki Konkursu Poetyckiego o Laur Wielkiego Asnyka. Udział w nim wzięły uczennice z klas I a, II a, II d, III a, III b. Niestety, do tegorocznej edycji konkursu nie przystąpili przedstawiciele płci brzydkiej. (Czyżby zabrakło im talentu poetyckiego… czy też odwagi?) Zwyciężczynią została Natasza Wiertek z klasy II a autorka wiersza Myśl. Drugie miejsce zajęła Joanna Małkiewicz (II a), a równie zaszczytne III miejsce przypadło w udziale uczennicy klasy III b Karolinie Jauke za utwór Jak dobrze.

Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi wierszami i zachęcamy do pójścia w ślady koleżanek. Kolejna edycja konkursu już w tym roku!
            Organizatorki konkursu: Małgorzata Sarnecka-Papis i Anna Rakowska

• Konkurs Chemiczny Trzech Wydziałów PŁ

• Z radością informujemy, że Wiktoria Modrzejewska i Katarzyna Szmit zakwalifikowały się do II etapu IV edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów PŁ. II etap odbędzie się w dniu 24 stycznia na Politechnice Łódzkiej.

• Konkurs o nagrodę Dziekana Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ

• Uczniowie klasy 2d: Natasza Wiertek i Jan Płoszaj zostali zakwalifikowani do drugiego etapu Konkursu o nagrodę Dziekana Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ i wygłoszą referat podczas Seminarium Uczniowsko-Studenckiego pt. „Problemy Ochrony Środowiska”. Celem seminarium jest popularyzacja wiedzy o środowisku, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tą dziedziną nauki, zwrócenie uwagi na złożone problemy ekologiczne pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw. Tematem prezentacji uczniów naszej szkoły jest wykorzystanie wody opadowej.

Woda jest najcenniejszym surowcem. Bez niej tak naprawdę nie byłoby niczego, ani ziemi ani nas (ludzi). W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o braku wody pitnej w ubogich rejonach Świata, o tym, że woda jest zanieczyszczona jak i o tym, iż wody pitnej zaczyna brakować także nam- ludziom cywilizacji.

Tylko 3% dziennego zapotrzebowania na wodę przeznaczamy do przygotowywania posiłków. Co oznacza, że pozostałe 97% nie wymaga stosowania wody pitnej. W gospodarstwie domowym do wielu rzeczy bardzo dobrze posłuży nam woda opadowa, czyli ,,deszczówka’’. Dzięki temu możemy zmniejszyć użycie wody wodociągowej aż do 50% co znacząco wpłynęłoby na zredukowanie comiesięcznych opłat za wodę i uniezależnienie się od dostawców wody.

• XVI Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund Jersz Łowcy Talentów

• Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przez jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund Jersz Łowcy Talentów.
            Dyplomy laureata za znakomity wynik w swojej kategorii otrzymali następujący uczniowie:
            Natalia Feliniak (kl. 3a) - 1 miejsce w województwie łódzkim, 4 miejsce w Polsce,
            Damian Jagieła (kl. 3a) - 3 miejsce w województwie łódzkim,
            Aleksandra Piątek (kl. 3a) – 3 miejsce w województwie łódzkim.

• Uczniowie klasy dwujęzycznej 2a w finale podsumowania konkursu na interpretacje filmową wiersza H. Heine "Loreley"

• W dniach 15-17.12.2017 w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursu na interpretację filmową wierasza H. Heine "Loreley". 5 najlepszych grup z całego kraju, w tym czworo uczniów z naszego liceum: Paulina Kudlińska, Wiktor Miller, Michał Stańczyk i Maria Tuchowska zostali zaproszeni w ramach nagrody na warsztaty liryczno-teatralne poprowadzone przez panią Pauline Füg - znaną niemiecką poetkę. Uczestnicy poznawali tajniki interpretacji i pisania wierszy oraz doskonalili swoje umiejętności aktorskie. Warsztaty odbyły się w języku niemieckim. Pod koniec młodzież miała możliwość poznać żonę ambasadora Niemiec - panią Olivię Nykiel. Ósemkowicze wrócili zachwyceni i bogatsi o wiele lirycznych doznań.