• Awans VIII LO!

• W dniu 20 października reprezentacja chłopców VIII LO wywalczyła awans do 1/8 finału Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych Łodzi. Wyniki meczów w grupach eliminacyjnych:
            VIII LO - ZSP 15   4:1
            VIII LO - ZSP 5   1:3
            VIII LO - I LO   3:1
            Skład: Mazurek Daniel, Zalewski Paweł, Lewandowski Jakub, Czerwiński Paweł, Jurkowski Bartosz, Walczak Hubert, Rudnik Dawid, Kawka Adam, Drzewiecki Damian, Nowak Patryk

• Wizyta na Politechnice Łódzkiej

• 20 października uczniowie klas 2d, 3a i 3d pod opieką pani Marty Smulik-Gruskiej wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Zajęcia rozpoczęły się wykładem, który poprowadziła pani dr inż. Agnieszka Komisarczyk pt. „Polimery w służbie życia”. Podczas prezentacji został przedstawiony podział polimerów oraz ich charakterystyka ze względu na ułożenie poszczególnych merów w łańcuchu. Pani doktor omówiła m.in. budowę i zastosowanie kopolimerów trójwymiarowych, które są konstruowane w celu zmiany właściwości hydrofilowo-hydrofobowych kompleksów jakie mogą tworzyć z określonymi lekami. Uczniowie zostali zapoznani z metodami formowania przędzy, rodzajami dzianin oraz technikami zmian właściwości włóknin. Przedstawione zostały przykłady nowoczesnych modyfikacji tkanin takich jak: membrany porowate, stosowane w produkcji odzieży, zabezpieczające przez przenikaniem bakterii oraz membrany półprzepuszczalne stosowane w dializach. Omówione zostały kwestie związane z wytwarzaniem biomateriałów stosowanych do produkcji implantów, strzykawek, odzieży specjalnego zastosowania. Poruszone zostały zagadnienia wymagań bezpieczeństwa i metod oceny wyrobów.

Wykład był bardzo interesujący i zakończył się prezentacją przykładowych materiałów takich jak: opatrunki  typu sztuczna skóra, protezy naczyniowe, implanty kostne implanty więzadeł.

Po wykładzie uczniowie zwiedzili nowoczesne, akredytowane laboratorium, w którym znajduje się unikatowa, jedyna w Polsce aparatura pomiarowa.

• Uroczystość ślubowania klas pierwszych

•  W piątek 13 października miała miejsce uroczystość ślubowania klas pierwszych. W podniosłej atmosferze uczniowie złożyli przyrzeczenie, po którym oficjalnie stali się ósemkowiczami  i jako pełnoprawni uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Łodzi dumnie zaśpiewali hymn naszej szkoły.
            W części uroczystości poświęconej Patronowi uczennice klasy I b Kinga Adamiak i Maria Pujan zaprezentowały mniej znaneoblicze Adama Asnyka na podstawie listów poety pisanych do Rodziców i przyjaciela.
            Po oficjalnej uroczystości klasa 2c zorganizowała dla pierwszaków otrzęsiny.

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• 12.10.2017r. w Lesie Łagiewnickim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1500 m. Nasza drużyna zajęła 10 miejsca na 21 strartujących szkół. W kolejności biegli: Lewandowski Jakub , Jurkowski Bartosz, Grelewski Wojciech, Drzewiecki Damian, Kawka Adam , Mazurek Daniel, Nowak Patryk , Zalewski Paweł. Rezerwowi zawodnicy: Czerwiński Paweł, Wolniak Łukasz.

• LIGA LEKKOATLETYCZNA

• W dniu 4 października 2017 roku wystartowaliśmy w Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się na terenie AZS Łódź. Reprezentanci VIII LO wystartowali we wszystkich konkurencjach: sztafeta 4x 100m dziewcząt i chłopców, 100m, 400m, 800m dziewcząt, 1500m chłopców, skoku w dal i pchnięciu kulą. W rywalizacji indywidualnej Agata Batolik zajęła I miejsce w biegu na 400m, Jakub Lewandowski zajął II miejsce również w biegu na 400m. Aleksandra Piątek była IV w biegu na 800m dziewcząt. W rywalizacji zespołowej najlepiej zaprezentowała się sztafeta chłopców w biegu 4x100m zajmując IV miejsce. Klasyfikacja ogólna zakończyła się sukcesem chłopców VIII LO, którzy wywalczyli VI miejsce na 19 startujących szkół. Gratulujemy!

• Jesienny Turniej Piłki Nożnej

• 27 września odbył się Jesienny Turniej Piłki Nożnej Chłopców w VIII LO. W zawodach udział wzięło 48 uczniów z wszystkich klas. Po grach eliminacyjnych, do najlepszej czwórki turnieju zakwalifikowały się drużyny: IId, I/II/IIIc, IIIb, II/IIIa. W tegorocznym turnieju 1 miejsce wywalczyła klasa IId.
            1 miejsce - klasa IId: Walczak Hubert, Rudnik Dawid, Lewandowski Jakub, Wolniak Łukasz, Kurzawa Szymon, Poreda Gabriel
            2 miejsce - klasa I/II/IIIc: Grelewski Wojciech, Grązik Kamil, Błażejewski Piotr, Jurkowski Bartosz, Czerwiński Paweł, Janaszewski Jan, Rogaliński Kacper
            3 miejsce - klasa IIIb:Kawka Adam, Drzewiecki Damian, Stasiak Olaf, Dynek Krystian, Kierubiński Dawid, Olszowski Karol, Zakolski Michał
            4 miejsce - klasa II/IIIa: Michalski Bartosz, Stańczyk Michał, Miller Wiktor, Malec Michał, Gadzina Michał, Cichucki Szymon