• Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych
     • Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych

     • 30 kwietnia 2021 r. z żalem żegnamy się z naszymi trzecioklasistami. Wychowawcy wręczają absolwentom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe wyróżniającym się w nauce i pracującym na rzecz środowiska szkolnego. Absolwentka z najwyższą średnią ocen Małgorzata Wójcik z klasy lingwistycznej została uhonorowana medalem dla najlepszego absolwenta 2021 – ZŁOTĄ ÓSEMKĄ.
      Statuetki za pracę w Samorządzie Uczniowskim i podejmowanie cennych inicjatyw otrzymali Julia Śliwińska i Jacek Zalewski. Za życzliwość i zaangażowanie w realizację zadań szkoły podziękowaliśmy również niezastąpionym członkom Rady Rodziców: pani Anie Szadkowskiej, pani Annie Gronowskiej i panu Tomaszowi Zalewskiemu.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólne lata w VIII LO!

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

     • Z radością informujemy o stypendiach przyznanych naszym uczennicom za wybitne osiągnięcia w nauce. Nagrodzone zostały: 
      Marta Pierzchała - uczennica klasy IId (klasa przyrodnicza)

      Małgorzata Wójcik - uczennica IIIb (klasa lingwistyczna)

    • Wspaniałe możliwości dla absolwentów klas dwujęzycznych
     • Wspaniałe możliwości dla absolwentów klas dwujęzycznych

     • Pandemia nie przerwała kontaktu z naszymi partnerami z Uniwersytetu Viadrina w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą - potocznie zwanego Subfortem. 31.03.2021 uczniowie klas dwujęzycznych 2ag i 3a wraz z nauczycielką języka niemieckiego panią profesor Katarzyną Szelągowską, wzięli udział w indywidualnym spotkaniu online z przedstawicielem uczelni, naszym absolwentem, a dziś wykładowcą na Viadrinie - panem Bartoszem Jagurą. Sympatycy języka niemieckiego VIII LO mieli nieocenioną okazję zapoznania się z bogatą ofertą Viadriny. Pan Jagura przedstawił możliwości jakie stoją przed posiadaczami międzynarodowego certyfikatu z języka niemieckiego DSD II, którzy często decydują się na podjęcie studiów na różnych kierunkach za granicą. Wspólna rozmowa odbywała się w języku polskim i niemieckim. Uczniowie nie byli jedynie biernymi słuchaczami, ale czynnie uczestniczyli w spotkaniu, rozwiązując ćwiczenie z rozumienia ze słuchu oraz w treningu leksykalnym.Spotkanie z panem Bartoszem Jagurą pokazało, jak wiele możliwości dalszego kształcenia mają ci, którzy płynnie posługują się językiem niemieckim, dało motywację do dalszej pracy i konsekwencji w dążeniu do celów. Liczymy na wizytę na Viadrinie nie tylko online, gdy tylko skończy się pandemia.

    • Julia Wolska laureatką konkursu Festiwalu Bibliotek Szkolnych
     • Julia Wolska laureatką konkursu Festiwalu Bibliotek Szkolnych

     • Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczennicy klasy 1b Julii Wolskiej. Julia przygotowała wyjątkowo ciekawą prezentację multimedialną w ramach konkursu "Spacer tematyczny szlakiem..." poświęconą miejscom przypominającym o tragedii II wojny światowej na terenie Łodzi, co dało jej III miejsce wśród uczestników szkół ponadpodstawowych w finałowym etapie ogólnołódzkim.
      Gratulujemy!

     • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA METEOROLOGII NA WYDZIALE NAUK GEOGRAFICZNYCH UŁ 26 MARCA 2021

     • Uczniowie grupy rozszerzenia geograficznego klasy lingwistycznej /1b/ wzięli udział w OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA METEOROLOGII. Wysłuchali wykładu dr Piotra Piotrowskiego pt.: "Jak prognozować pogodę na podstawie obserwacji przyrody" oraz „Geograficznych opowieści prosto z Marsa”, a także uczestniczyli w Wielkim Finale Konkursu Fotograficznego. Brali udział również w konkursie wiedzy meteorologicznej. Martyna Stańczyk zajęła II miejsce, a Lena Wnuk zajęła III miejsce w konkursie wiedzy "Jak prognozować pogodę na podstawie obserwacji przyrody". W konkursie brało udział 280 uczestników.

      Natalia Strzelecka, uczennica klasy 3b, zwyciężyła w VII edycji konkursu Geofoto "Krajobrazy Ziemi".  W jury konkursu byli przedstawiciele Związku Polskich Fotografów Przyrody - Okręg Łódzki.