• Nabór do szkoły rekrutacja@lo8.elodz.edu.pl

• Podczas tegorocznej rekrutacji można przesyłać skany świadectw  oraz zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty w formie elektronicznej na skrzynkę rekrutacja@lo8.elodz.edu.pl
            Jednocześnie jest także możliwość składania tych dokumentów w wersji papierowej, dla tych kandydatów, którzy nie będą przesyłać ich mailowo.
            Oryginał świadectwa uczeń składa do szkoły zakwalifikowania w terminie 13-18 sierpnia podczas potwierdzania woli przyjęcia do danej szkoły.

• Zdolny Uczeń Świetny Student

• W ramach realizowanego przez Uniwersytet Łódzki projektu, który ma wspierać szczególnie zdolnych uczniów, nasza koleżanka z klasy 2 b Zuzanna Kolbuszewska, stworzyła pod opieką prof. Przemysła Waingartnera pracę pt: „Katastrofa czarnobylska - losy wybranych bohaterów w serialu Czarnobyl i reportażu Swietłany Aleksijewicz Czarnobylska modlitwa.”
            Projekt był wyrazem zainteresowań uczennicy jak i spełniał rolę badawczą, gdyż jak pisze sama autorka : „Celem projektu jest konfrontacja faktów historycznych, związanych z  katastrofą czarnobylską z ich odzwierciedleniem w kulturze masowej”.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Praca Zuzanny Kolbuszewskiej

• WIRTUALNE DRZWI OTWARTE VIII LO

• Spotkanie z dyrektor Anną Panek

• WIRTUALNE DRZWI OTWARTE VIII LO

• Spacer w szkole z najlepszymi przewodnikami

• Kolejne osiągnięcie utalentowanej Oliwii

• Oliwia Jagodzka z klasy IIc1 jest autorką plakatu NA STRUNACH POEZJI i tym samym zwyciężczynią konkursu "Muzyczne barwy poezji" organizowanego w ramach Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Serdecznie gratulujemy wygranej! Oliwio, trzymamy kciuki za Twój rozwój artystyczny i ciekawe inspiracje!

• Wiktoria Papiernik wyróżniona tytułem Primus Inter Pares

• Z przyjemnością informujemy, że humanistka z klasy 1cg Wiktoria Papiernik została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Arsenał Pamięci”. Ponadto wyróżniono ją zaszczytnym tytułem Primus Inter Pares.

Wiktoria przeprowadziła wywiad jednym z Żołnierzy Wyklętych, kombatantem Janem Małolepszym i napisała o nim pracę. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• Gratulacje dla naszych specjalistów ds. zdrowia!

• Uczniowie IIID Sandra Otocka i Dawid Bartosik zajęli I miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie "Człowiek - równowaga - zdrowie".

• Fotografia – moja miłość

• To bardzo miłe, gdy nasza pasja, idąca w parze z umiejętnościami, zostaje doceniona i nagrodzona. Kinga Banasiak, humanistka z klasy IIc1, ma powód do zadowolenia i dumy - zwyciężyła w konkursie fotograficznym „Mój Zgierz” (przeprowadzonym w maju 2020 r. i właśnie rozstrzygniętym). Jury doceniło jej zdjęcie pt. Mural przy ul. Dąbrowskiego. Gratulujemy laureatce sukcesu!

• warsztaty Irlandia
      • warsztaty Szkocja