• Sukcesy w konkursie VERSTEHEN

• Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wyśmienitych wyników w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego „Verstehen”.
            W sposób szczególny wyróżnili się:
            1.  Baćkowska Zuzanna 3a - Laureatka 1. miejsca w Polsce

28. Czernik Wojciech 3a, wynik dobry
            29. Anderwald Antonina 3a, wynik dobry
            30. Sieroń Kamila 3a, wynik dobry

Życzymy wszystkim sukcesów w kolejnych konkursach z języka niemieckiego!

• Mikrobiologia od kuchni

• 28 listopada uczniowie klasy 2d i 2a (o profilu biologiczno-chemicznym) uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych pt.: „Mikrobiologia od kuchni nie tylko dla profesjonalistów” na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.
            Podczas warsztatów mieli okazję zobaczyć jakie mikroorganizmy są odpowiedzialne za kiszenie kapusty i ogórków, smak jogurtu, kefiru i różnych serów. Wyizolowali również DNA z owoców kiwi. Zajęcia były wspaniałą okazją aby  przekonać  się, jak wygląda praca profesjonalnego mikrobiologa.

• XIX edycja interdyscyplinarnego projektu edukacyjno – artystycznego z antykiem w tle

• O tempora, o mores!
            czyli: Dziwny jest ten świat…
            Ruszyła XIX edycja interdyscyplinarnego projektu edukacyjno–artystycznego z antykiem w tle pod patronatem Katedry Filologii Klasycznej UŁ!
            W przygotowaniu widowisko multimedialne w humorystyczny sposób opisujące świat, który wydaje się dobrze znany, a jednak wciąż zaskakuje.
            Premiera w marcu 2020 roku. Już dziś zapraszamy na spektakl w imieniu zespołu uczniów z klas: Icg, IIc1, IIIc, IIIa, Idp oraz absolwentów VIII LO.

• Warsztaty z sędzią Sądu Rejonowego

• W połowie listopada gościliśmy w szkole sędziego Andrzeja Klimiuka z Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia. Dzięki fundacji ProPublika, która w szkołach organizuje spotkania pod hasłem „Teraz ty bądź sędzią", mogliśmy porozmawiać z zawodowcem i uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania prawne. Pierwsze, miejmy nadzieję, z kilku spotkań dotyczyło prawnej odpowiedzialności za sprzedaż i spożycie narkotyków. Podczas rozmowy mogliśmy korzystać z filmów zaprezentowanych na stronie fundacji, które miały nam pomóc zrozumieć jak pracuje sędzia i jak niezwykle trudne jest wydawanie wyroków. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele klas humanistycznych oraz dwujęzycznej.

• Sukces naszych siatkarek

• 13.11.2019r. odbyła się kolejna faza rozgrywek piłki siatkowej dziewcząt. W 1/8 finału  nasze uczennice rozegrały trzy spotkania z XIII LO, II LO, XXXI LO. Wszystkie mecze wygraliśmy tracąc tylko jednego seta z XIII LO. Po fantastycznej grze nasze uczennice w tie-break zdeklasowały przeciwniczki, pokazując charakter i dojrzałość sportową. Brawa dla naszych dziewcząt i czekamy na dalsze sukcesy. Nasze reprezentantki:

1. Nadia Chmielecka 2a

2.Zuzanna Fisiak 3c

3.Anita Krasińska 2d

4.Laura Rowińska 2d

5.Monika Szumigaj 2c1

6.Wiktoria Sardygiewicz 1dg

7.Ania Walczak 1cg

8.Aleksandra Baraniecka 1ag

9.Oliwia Kolasa 3a

• 11 listopada

• Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości cała społeczność VIII LO uroczyście odśpiewała polski hymn narodowy. Na przerwach towarzyszyły nam pieśni legionowe.

• 23 października - Dzień Mola

• Klasy biologiczno-chemiczne razem z nauczycielkami tego dnia świętowały DZIEŃ MOLA, czyli DZIEŃ JEDNOSTKI LICZNOŚCI MATERII. Święto obchodzone jest  między 6:02 i 18:02 (6:02 AM i 6:02 PM na zegarze 12-godzinnym) 23 października każdego roku.
            Uczniowie z klas 1a, 1d oraz 1e przygotowali wystawę plakatów, aby uczcić to święto i zapoznać innych uczniów szkoły z pojęciem mola i liczby Avogadra. Niektórzy napisali również wiersze oraz sporządzili portrety Amadeo Avogadra. Tego dnia odbył się również szkolny  konkurs pod nazwą MOLtest, w którym uczniowie klas pierwszych i drugich bilogiczno-chemicznych w trzyosobowych zespołach zmagali się z zadaniami rachunkowymi dotyczącymi tego zagadnienia.