• Procedury sanitarne

          • Drodzy Uczniowie!
            Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w VIII LO od 1 września 2020 roku. 
            Mamy nadzieję, że stosując się do zasad, uda nam się efektywnie pracować w pełnym składzie i dobrym zdrowiu w trybie stacjonarnym.

        • Kolejne etapy olimpiad
          • Kolejne etapy olimpiad

          • Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapów okręgowych następujących olimpiad:

            • z języka niemieckiego Jan Cywiński z klasy 1a1 oraz Julia Chuchler, Oliwia Wieczorek i Jan Grabiński z klasy 3ag;
            • z historii zakwalifikowali się Ida Woźniak z klasy 3cg, Kacper Pawłowski z klasy 3a oraz Amelia Malinowska, Gabriela Krzciuk, Jakub Maliński z klasy 3c;
            • z literatury i języka polskiego Nikola Badek z klasy 3a i Marcin Drążczyk z klasy 2c;
            • ze znajomości Afryki Borys Sobczak i Jakub Lizyńczyk z klasy 3cg

            Wszystkim życzymy sukcesu!

        • Deutsches Sprachdiplom II
          • Deutsches Sprachdiplom II

          • Uczniowie klasy 3ag przystąpili do części ustnej egzaminów DSD II - ceryfikatów z języka niemieckiego na poziomie B2 / C1. Nasi dwujęzyczni są już po części pisemnej obejmującej umiejętności językowe z zakresu czytania, pisania i słuchania. 

            Trzymamy kciuki i wierzymy w Wasz sukces!

          • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund Jersz Łowcy Talentów

          • Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przez jury Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund Jersz Łowcy Talentów.
            Dyplomy laureata za znakomity wynik w swojej kategorii oraz nagrody rzeczowe otrzymali następujący uczniowie:

            • Michalina Dekiert (kl. 1a1) - 1 miejsce w województwie łódzkim, 6 miejsce w Polsce,
            • Lars Labuk (kl. 1a2) - 1 miejsce w województwie łódzkim, 6 miejsce w Polsce,
            • Juliusz Ciepłota (kl. 3ag) - 1 miejsce w województwie łódzkim, 6 miejsce w Polsce,
            • Jan Grabiński (kl. 3ag) - 1 miejsce w województwie łódzkim, 6 miejsce w Polsce,
            • Julia Chuchler (kl. 3ag) - 3 miejsce w województwie łódzkim, 11 miejsce w Polsce,
            • Vanessa Danhauser (kl. 3ap) - 3 miejsce w województwie łódzkim, 11 miejsce w Polsce.

            Dyplomy uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali następujący uczniowie:

            • Barbara Kaftan (kl. 1a1) – 3 miejsce w województwie łódzkim,
            • Zofia Kustosz (kl. 1a1) – 4 miejsce w województwie łódzkim,
            • Daria Zajdel (kl. 1a1) – 6 miejsce w województwie łódzkim,
            • Zofia Duda (kl. 3bg) – 9 miejsce w województwie łódzkim,
            • Wiktoria Tokarska  (kl. 3ap) – 9 miejsce w województwie łódzkim,
            • Lena Terzyjska (kl. 3ap) – 11 miejsce w województwie łódzkim,
            • Kacper Pawłowski (kl. 3ap) – 12 miejsce w województwie łódzkim.

            Gratulujemy uczniom wyjątkowej znajomości języka niemieckiego i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

      • Kontakty

        • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka
        • osemka@8lolodz.eu
        • (+42) 678-65-22
        • 90-225 Łódź ul. Pomorska 105 Poland
        • biblioteka@8lolodz.eu