• Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych 26.09.2021

• Zgodnie z tradycją naszej szkoły i w tym roku świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
            Konieczność utrzymania dystansu społecznego, z racji pandemii, nie pozwoliła nam spotkać się większą grupą, więc tym razem obchody tego święta miały nieco inny charakter. Uczniowie klasy wstępnej oraz pierwszo- i drugoklasiści z klas dwujęzycznych i lingwistycznych przygotowali plakaty związane tematycznie z hasłami o nauce języków obcych. Podczas przygotowania prac był też czas na rozmowę o tym, w jaki sposób Ósemkowicze zamierzają wykorzystać znajomość języków angielskiego i niemieckiego w przyszłości.

Przyznajemy, że plany wielu naszych uczniów są imponujące i nikomu nie brak motywacji. Trzymamy kciuki za realizację wszystkich zamierzeń i......uczymy się języków obcych dalej.

• Wyjazdowa sesja naukowa klas biologiczno- chemiczno-matematycznych

• Sesja naukowa w Piaskach na Mierzei Wiślanej. Podczas trzydniowych zajęć z biologii, chemii, matematyki i języka angielskiego ćwiczyliśmy umiejętności maturalne: planowanie doświadczeń i obserwacji, pobieranie próbek z różnych miejsc Mierzei Wiślanej, analiza chemiczna pobranych próbek, pisanie równań reakcji, analizowanie wyników pod kątem biologicznym, chemicznym, statystycznym oraz komunikowanie się w języku angielskim. Uczniowie także rozpoznawali gatunki roślin, grzybów, porostów podczas spaceru w Parku Krajobrazowym Mierzei Wiślanej i w Oceanarium. A wieczorem było trochę sportu i wspólna zabawa przy ognisku.

• Wycieczka klasy 2b

• Trzydniowa lekcja geografii z elementami biologii, chemii, historii: Kraków, ścieżka przyrodnicza Na Rakowsku, a tam mofety, porosty, piękne widoki, mżawka, deszczyk i ulewa...... Następnie badanie stanu czystości wód i jakości powietrza. Wszystko to z udziałem uczniów klasy 2b. Po nauce przyszedł czas na integrację przy ognisku i wspólną zabawę.