• Prelekcje

•

19.11.2014 gościliśmy w naszej szkole pracownika Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, który wygłosił referat nt: „Formy ochrony przyrody”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. IIA, IIB, IIC, IIIC.

Prezentacja  zawierała ciekawe informacje dotyczące parków narodowych, parków krajobrazowych, rezerwatów, obszarów przyrody chronionej oraz ochrony gatunkowej w Polsce.

Młodzież zapoznana została również z atrakcjami najmniejszego parku krajobrazowego woj. łódzkiego   (pow. 140km2) – Parkiem Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, będącym jednocześnie geomorfologicznym muzeum form polodowcowych. Typowym elementem PKWŁ są źródliska, z których wypływa wiele rzek m.in. Bzura i Moszczenica. Osobliwością- Las Łagiewnicki o powierzchni ponad 1200ha – największy w Europie kompleks leśny położony w granicach administracyjnych miasta.
          PKWŁ jest jednym z najczystszych pod względem ekologicznym obszarów okolic Łodzi.