Konkurs 'Prepositions Propositions' roztrzygnięty!
Z przyjemnością ogłaszamy, że w tegorocznej edycji konkursu, w którym uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją znajomość kłopotliwych przyimków, zwycięzcami zostali następujący uczniowie:
POZIOM UPPER-INTERMEDIATE
I miejsce - Oliwia Bargieł, klasa IIIB
II miejsce - Natalia Fajst, klasa IIIC
III miejsce - Zuzanna Zawadzka, klasa IIC
POZIOM INTERMEDIATE
I miejsce - Dominika Górniewicz, klasa II D i Julia Roszpara, klasa ID
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za produktywny udział w konkursie i wytrwałość w doskonaleniu znajomości języka angielskiego. Good job!
Projekty dla kreatywnych humanistów w Ósemce
Uczniowie klas humanistycznych zbliżają się do podsumowania tegorocznych edycji cyklicznych przedsięwzięć. Młodzież zgłębiała tajniki języka teatru (na przykładzie spektaklu „Wiele demonów” w Teatrze Nowym) i języka filmu (na przykładzie hitu „Pulp Fiction” Q. Tarantino). W ramach przedsięwzięcia „Projekt na życzenie” uczniowie zajmowali się m.in. literaturą japońską, kinem koreańskim, motywami refleksyjnymi w serialach komediowych, kultowymi komediami Barei, tekstami znanych raperów… Zainspirowani kulturą antyku grecko-rzymskiego, uczniowie interpretowali różne teksty kultury wykorzystujące motywy starożytnych bóstw i herosów, analizowali współczesne realizacje gatunków literackich zaczerpniętych z antyku. Początkujący pisarze, redaktorzy i graficy tworzą własną antologię autorskich tekstów uczniowskich „Nie pisz do szuflady…”. Przedsiębiorczy humaniści zajęli się reklamą i marketingiem, czego efektem ma być opublikowanie antologii w wersji książkowej za środki pozyskane dzięki spektaklowi poetyckiemu przygotowanemu przez młodzież w Teatrze DOM (premiera w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godz. 18.00). Ambitny humanista w Ósemce nie ma czasu się nudzić!
Uczniowie Ósemki w … sądzie!
Uczniowie klas drugich realizujący rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie udali się 17 maja 2018 r. w ramach edukacji prawnej ze swoją nauczycielką p. A. Petrykiewicz i p. M. Szymanek do Sądu Okręgowego na rozprawę. Młodzież przyglądała się i przysłuchiwała autentycznej rozprawie w procesie karnym o pobicie z pobudek politycznych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję porozmawiać z sędzią i zadać mu różne pytania, zwiedzić zakamarki ogromnego gmachu, a nawet wdziać (przynajmniej na chwilę) togę sędziowską.
Mitologia inspiruje humanistów
Julia Bartnicka, Klaudia Mularczyk i Sandra Milosevic, uczennice polonistki I. Stasiak i nauczycielki kultury antycznej A. Petrykiewicz, nakręciły film „Ubi sunt” niebanalnie interpretujący popularny grecki mit o Demeter i Korze. Zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Antyk-Kamera-Akcja” zorganizowanym przez Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Utalentowane pierwszoklasistki odebrały dyplomy i nagrody na uroczystym podsumowaniu przedsięwzięcia w Warszawie 15 maja 2018 r.
Labores pariunt honores
Gratulationes!
Wyjazdowa Sesja Naukowa
16.05.2017 odbyła się trzydniowa wycieczka do miejscowości Piaski, malowniczej miejscowości położonej na samym końcu Mierzei Wiślanej, tuż przy granicy z Rosją.
Uczniowie uczestniczący w Wyjazdowej Sesji Naukowej rozwiązywali zadania maturalne z przedmiotów, które realizują na poziomie rozszerzonym: chemii, biologii i matematyki. Wzięli również udział w zajęciach pt.: „Fascynujące organizmy Morza Bałtyckiego”, zorganizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. W ramach relaksu pomiędzy wyczerpującymi lekcjami uczniowie mogli się zrelaksować spacerując na pobliskiej plaży. Nie zabrakło również czasu na zajęcia sportowe oraz dyskotekę. W powrotnej drodze odbył się rejs statkiem po Zalewie Wiślanym.
Obchody Dnia Ziemi w EC1
27 kwietnia klasa 2 d pod opieką p. Marty Smulik-Gruski obchodziła Święto Ziemi w Centrum Nauki i Techniki EC1. Podczas wycieczki uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat Ziemi – gleb, wody, powietrza, świata przyrody. Wykonali min. mini profile glebowe, za pomocą prostych eksperymentów sprawdzili czy powietrze ma masę, jak wygląda obieg wody w przyrodzie, a na końcu wzięli pod lupę ciekawe organizmy zwierzęce. Wysiali również rośliny użytkowe. Każdy zwiedzający miał okazję wysiać wybraną roślinę i zabrać w torfowej doniczce do domu, aby dalej ją pielęgnować i cieszyć się z jej rozwoju. To tylko nieliczne atrakcje, jakie spotkały uczniów podczas pobytu w EC1. W strefie głębokiego kosmosu mogli wcielić się w rolę prawdziwych astronomów i zbadać odległość dzielącą Ziemię od odległych gwiazd oraz „odbyć" lot statkiem kosmicznym na orbitę Ziemi.
Humaniści recytują Herberta. Celująco!
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta „(…) żebym zrozumiał innych ludzi, inne języki, inne cierpienia” zorganizowano z okazji 20 rocznicy śmierci artysty. Do finału zakwalifikowali się uczniowie polonistki Izabeli Stasiak: Sandra Milošević, Karolina Matecka, Julia Kosiedowska z Ic oraz Dominik Prądzyński z IIc. 25 kwietnia 2018 r. wyłoniono najlepszych interpretatorów tekstów Herberta, przyznając II nagrodę Dominikowi i III nagrodę Julii. Wszyscy uczniowie z Ósemki wykazali się biegłością w trudnej sztuce recytacji. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Lipiec 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Wszystkie