Nawigacja

Zeszyty dwujęzyczne

Matura dla klas dwujęzycznych

Wraz z Nową Maturą pojawiła się Matura dla klas dwujęzycznych. Przystępują do niej tylko uczniowie klas dwujęzycznych. Coraz więcej renomowanych uczelni w kraju przyznaje absolwentom z maturą dwujęzyczną dodatkowe punkty. Uniwersytet Łódzki wprowadził nowe zasady naboru, przyznając dodatkowe punkty za maturę dwujezyczną na wszystkich prowadzonych kierunkach.

Matura dwujęzyczna składa się z dwóch elementów:
* egzaminu z języka niemieckiego (na poziomie C1 wg Europejskiego Opisu Systemu Kształcenia Językowego) * oraz egzaminu z przedmiotu zdawanego w dwóch częściach: części w języku polskim i części w języku niemieckim.

Aby ułatwić uczniom zdawanie przedmiotu w języku niemieckim, nauczyciele VIII LO podjęli inicjatywę napisania zeszytów ćwiczeń. Zeszyty te zostały wydane przy współudziale CODN (ORE), Instytutu Goethego, ZfA i EFS. Zeszyty te na płycie CD otrzymuje bezpłatnie każdy uczeń klasy dwujęzycznej.

Zestaw materiałów do każdego przedmiotu obejmuje:
Zeszyty
Ok. 100 stron w formacie PDF z tekstami, ilustracjami, ćwiczeniami i niemiecko-polskimi słowniczkami.
Zeszyty (modyfikowalne)
Zeszyty w formacie DOC wraz z wszystkim grafikami (przeważnie w formacie CDR) jako spakowane pliki ZIP. Wraz z edytorem tekstu (np. Word) i programem do obróbki zdjęć (np. CorelDRAW) mogą być opracowywane lub modyfikowane jako całość lub jako fragmenty zgodnie ze specyficznymi potrzebami użytkowników.
Materiały metodyczne dla nauczycieli
Wskazówki metodyczne w języku polskim. Niemieckojęzyczne wskazówki metodyczne znajdują się pod zakładkami metodyka i dydaktyka.

Kliknij tutaj by pobrać zeszyty dwujęzyczne :

biologia

chemia

fizyka

geografia

historia

matematyka

 

Aktualności

Kontakt

  • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka
    90-225 Łódź
    ul. Pomorska 105
  • (+42) 678-65-22

Galeria zdjęć