• Medioteka

    • Medioteka Języka Niemieckiego powstała w roku 1995 w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy Pomorskiej 105 w Łodzi staraniem członków Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.  Obecnie do dyspozycji nauczycieli z całego województwa jest ok. 4000 woluminów: poradniki metodyczne, podręczniki, repetytoria, słowniki, czasopisma, literatura piękna, klasyka filmu niemieckiego, plakaty, płyty i wiele innych. Partnerem i głównym darczyńcą Medioteki jest Goethe-Institut Warschau.

     Zapraszamy zainteresowanych nauczaniem języka niemieckiego na wszystkich poziomach!

     Godziny otwarcia:

     Medioteka nieczynna do odwołania!

     Zbiory medioteki mogą zostać udostępnione w godzinach dopołudniowych po wcześniejszym umówieniu spotkania pod numerem telefonu: 42 678 65 22 wew. 37

      

     REGULAMIN MEDIOTEKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

     1. Czytelnikami Medioteki Języka Niemieckiego mogą być wszyscy zainteresowani nauczaniem i nauką języka niemieckiego z Łodzi i województwa łódzkiego
     2. Wypożyczalnia udostępnia zbiory na terenie VIII LO im. A. Asnyka w Łodzi.
     3. Godziny otwarcia corocznie zatwierdza dyrektor VIII LO im. A. Asnyka w Łodzi. Medioteka jest zamknięta w dni wolne od zajęć dydaktycznych.
     4. Aby zapisać się do Medioteki Języka Niemieckiego należy okazać się aktualnym dowodem  tożsamości i podpisać pisemne zobowiązanie do przestrzegania niniejszego regulaminu.
     5. Wszystkie zmiany dotyczące danych osobowych należy zgłaszać na bieżąco.
     6. Jednorazowo można wypożyczyć 3 pozycje, Zestaw: podręcznik, książka ćwiczeń, książka nauczyciela, CD traktowany jest jako jedna pozycja.
     7. Poszczególne woluminy wypożyczać można na okres jednego miesiąca.
     8. Przedłużenie terminu zwrotu książek można uzyskać, o ile nikt inny nie zgłosi chęci ich wypożyczenia.
     9. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie lub zgubienie książki i jest zobowiązany oddać taką samą książkę lub uiścić ekwiwalent pieniężny wysokości aktualnej ceny danej książki. Ekwiwalent pieniężny lub odkupioną książkę należy złożyć w Mediotece nie przekraczając terminów określonych w punkcie 7 niniejszego regulaminu.
      
      

     W piśmie DOBRE PREKTYKI ukazał się artykuł o Mediotece: Kliknij tutaj - strona 27