• Sukces uczniów 3b na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ

• Uczniowie klasy 3b od października 2023 roku brali udział w projekcie Wydziału Nauk Geograficznych UŁ „Społeczna rola edukacji geograficznej w Polsce – dziedzictwo, odpowiedzialność, przyszłość”. Uczestniczyli w wykładach i warsztatach terenowych. Efektem końcowym projektu była praca badawcza podsumowująca obserwacje terenowe wybranych obszarów Łodzi i okolic, dotycząca ładu i nieładu przestrzennego.

Z wielką radością informujemy, że grupa uczniów w składzie: Wiktoria Nowicka, Franciszek Gabara, Alina Svintsitska, Maria Nawrocka, Karolina Łysoń, Hanna Kubalak zajęła 1 miejsce w konkursie „Przestrzeń jako wartość” w ramach tego projektu – napisała najlepszą pracę badawczą!

Serdecznie gratulujemy!

• Mistrzowie debat historycznych

• Ósemka kuźnią mistrzów debat historycznych. Po raz czwarty drużyna naszej szkoły została niekwestionowanym zwycięzcą regionalnego etapu Turnieju Debat Historycznych IPN. Mistrzami zostali Wiktoria Sadowska, Adam Bogdański, Jakub Pietrzak i Antoni Witkowski. Jednak największe brawa należą się drużynie numer dwa złożonej głównie z uczniów klas pierwszych, którzy o włos przegrali ze starszymi kolegami zajmując drugie miejsce w całym turnieju. Sukces tym większy, że pierwszaki na drodze do finału pokonali 7 innych drużyn z całego województwa. Zatem wice mistrzami zostali Olga Olczyk, Franciszek Rychter, Nataniel Kubicki, Maciej Drogosz oraz Karol Czapliński.

• Dzieje się w Ósemce! - Przedmioty ścisłe

• W naszej szkole uczymy się na poziomie rozszerzonym zarówno przedmiotów humanistycznych jak i przyrodniczych. Lekcje w terenie, laboratoria, wyjazdy naukowe - zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Zajęcia w Centrum PAN

• 18 kwietnia uczniowie z klas 2a, 3a1, 3a2 z rozszerzenia biologiczno-chemicznego wzięli udział w wydarzeniach związanych z dniami otwartymi w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk, zarówno w warsztatach jak i wykładach o polimerach oraz zajęciach poświęconych mikroskopii.

• Uczniowie szkół podstawowych w Ósemce

• Nasza szkoła jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego o Krajach Niemieckojęzycznych. Przy finansowym wsparciu Rady Rodziców VIII LO oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi odbyła się w kwietniu jego V edycja, w której udział wzięło wielu uczniów szkół podstawowych. Konkurs w tym roku realizowany był w ramach projektu WFOŚiGW pod hasłem Ekologia. Dwuosobowe drużyny zmagały się w trzech etapach z zadaniami z zakresu geografii, ochrony środowiska obszarów górskich i kultury krajów niemieckojęzycznych. Młodzież wykazała się również praktycznymi umiejętnościami takimi jak przeliczanie skali czy obliczanie czasu słonecznego. Rywalizacja była zacięta, nie zabrakło dreszczyka emocji podczas dwukrotnych dogrywek. Konkurs wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 162 im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Łodzi. Gratulujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy  do kontynuowania nauki w murach Ósemki.

• Powtórka przed maturą z polskiego

• Powtórzenie wiedzy przed maturą z j. polskiego w formie stworzonych własnoręcznie gier planszowych. Dziś odbył się finał projektu edukacyjnego klasy 4c. Po miesiącach ożywionych dyskusji, po merytorycznej korekcie, po testowaniu i poprawianiu, dopracowywaniu szczegółów pozostało tylko cieszyć się dwiema godzinami wspólnego grania połączonego z jedzeniem ciasteczek i żelków.

• Oko w oko z pytonem

• Uczniowie grup 2ad i 2d w ramach rozszerzenia z biologii udali się 5 kwietnia 2024 r. do łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Poznawali w nim płazy, gady i inne zwierzęta. Młodzi biolodzy mieli także okazję obejrzeć kąpiel słoni i pingwiny.