Imprezy czytelnicze

25 października 2017r wznawia swoją działalność koło polonistyczne Spiżowe strofy i wersety. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu zawsze w środę na zerówce w sali 24 lub 28.
Pierwsze spotkanie poświęcone będzie erotykom drugie zaś parodii, kolejne dotyczyć będą małych form prozatorskich.

Do koła nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i być z nami.
Czekamy na wszystkich zainteresowanych.

Małgorzata Sarnecka – Papis i Anna Rakowska

24-26 listopada w Łodzi odbędzie się

VII Salon Ciekawej Książki

imprezie towarzyszą zawsze kiermasze książek w korzystnych cenach
oraz liczne wydarzenia edukacyjne, kulturalne i artystyczne poświęcone książkom

WIĘCEJ INFORMACJI

Zachęcamy do obejrzenia wystawy on-line

Polska Prasa Konspiracyjna z czasów II wojny światowej

Wystawa ON-LINE

A review in English? - No problem!

Oczywiście to, że uczniowie Ósemki lubią czytać, wiemy nie od dziś, wystarczy się im tylko trochę przyjrzeć na przerwach. Tego, że lubią też czytać literaturę w oryginale, domyślaliśmy się ;)
Ale dzięki konkursowi "Czytaj dobre w oryginale" mamy pewność, że potrafią pisać świetne recenzje tych utworów w języku angielskim.
Chcemy pogratulować zwycięzcom, a są nimi: Monika Furmaniak (I miejsce), Szymon Kurzawa (II miejsce), Dominik Prądzyński (III miejsce) oraz Laura Adamiak (wyróżnienie).
Pragniemy także podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ wszystkie recenzje były ciekawe!
I oczywiście zachęcamy ósemkowiczów do udziału w kolejnej edycji konkursu :)

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się już 20 maja.
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych dołączając do akcji,
pragnie zaprosić Państwa oraz uczniów do wzięcia udziału w przygotowanych przez nas na te okazję atrakcjach.

O godzinie 20:00 rusza Biblioteka Artystyczna AOIA.
Będzie to możliwość spotkania i porozmawiania w cztery oczy z przedstawicielami zawodów artystycznych, ludźmi kultury, osobistościami życia publicznego. W roli " żywych książek" wystąpią:

- Małgorzata Niemczyk - posłanka, była siatkarka

- Teresa Latuszewska-Syrda - prezes Fundacji Urban Forms

- Karolina Banach -  Miss Polski Ziemi Łódzkiej

- Masza Bogucka-Steczek - aktorka

- Agnieszka Cygan - tancerka i choreografka

- Michał Maj Wieczorek - piosenkarz, założyciel Łódzkiego Teatru Piosenki

O godzinie 22:15 - spektakl fundacji Instytutu Teatralnego im. Mieczysława Hertza "Spowiedź chuligana". Po nim zapraszamy na wykład lekarza medycyny sądowej poświęcony smierci bohatera sztuki - Sergiusza Jesienina.

Wstęp wolny

Dom Literatury w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu organizowanym
z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w dniu 24 kwietnia 2017 roku.

Zapraszam do biblioteki na WALENTYNKOWĄ RANDKĘ W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

Wypożycz sobie tajemniczego książkowego partnera na walentynkowy wieczór!!!

18-20.11. 2016 Salon ciekawej książki z bardzo bogatym programem http://www.salonciekawejksiazki.pl/

Spotkania z twórcami organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna przy Gdańskiej 100 w Łodzi

Polecamy imprezy czytelnicze w Domu Literatury przy Roosvelta 17 w Łodzi. http://dom-literatury.pl/

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na warsztatach dziennikarskich i warsztatach twórczego pisania organizowanych w ramach ferii zimowych - oferta jest skierowana do młodzieży gimnazjalnej i licealistów.
Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Domu Literatury w Łodzi, ul. Roosevelta 17, www.dom-literatury.pl

FERIE ZIMOWE

16.01.(pon.) godz. 13.00-15.00
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
Prowadzenie: Marcin Bałczewski

20.01.(pt.)godz.13.00-15.00
WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA
Prowadzenie: Rafał Gawin, Maciej Robert

27.01.(pt.)godz.13.00-15.00
WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA
Prowadzenie: Rafał Gawin, Maciej Robert

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej bibliotece przeprowadzono szkolny konkurs "KSIĄŻKA W PLENERZE".

Komisja konkursowa nagrodziła pracę Ady Mroczkowskiej.

ul. Pomorska 105