• Nowości w bibliotece! Zapraszamy do wypozyczania!

Trylogia Czarnego Maga. Księga 2. Nowicjuszka

Trylogia Czarnego Maga. Księga 3. Wielki Mistrz

Trylogia Czarnego Maga. Tom 1 Gildia magów

Cykl Szóstka wron. Tom 1. Szóstka wron

Cykl Szóstka wron. Tom 2. Królestwo kanciarzy

Silver

Silver. Druga księga snów

Silver. Trzecia księga snów

Okrutny książę

Zły król

Królowa niczego

Idiota

Biesy

Służące do wszystkiego

Bielmo. Niezwykły przypadek Edgara Allana Poe

Zagłada Domu Usherów

Opowiadania prawie wszystkie, Edgara Allana Poe

Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze, Edgara Allana Poe

Opowieści tajemnicze i szalone, Edgara Allana Poe

Ziemianki. Co panie z dworów łączyło z chłopkami

Kukułcze jajo

Cudowne lata

Życie Violette

Cormoran Strike T.2 Jedwabnik

Cormoran Strike T.3 Żniwa zła

Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa

Elfy ziemi i powietrza. Tom 2. Serce Trolla

Biblioteka o Północy

Bezgłos

Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty

Esencjalista. Mniej, ale lepiej

Dziękujemy Radzie Rodziców za zasilenie księgozbioru biblioteki szkolnej kolejnymi ponad 100 egzemplarzami lektur!

Rada Rodziców ufundowała w roku szkolnym 2020/2021 104 lektury z niezbędne dla naszych uczniów oraz komplet "Lord of the flies" Goldinga. Dzięki "Lord of the flies" nasi młodzi lingwiści będą mogli szlifować język angielski.

Rada Rodziców ufundowała komplet dramatów Williama Szekspira. Dzięki nim bedziemy mogli realizować projekty związane z umową z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, w tym konkurs "Uszekspirowani". Zapraszamy do wypożyczania książek w bibliotece szkolnej.

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości obfitują w rozmaite projekty i konkursy. Dlatego szkoła oraz Rada Rodziców zakupiły nowe książki do biblioteki szkolnej. Mamy nowe pozycje z zakresu historii Polski i historii powszechnej. Zapraszamy do wypożyczania!

Jesienią 2017 roku zrealizowaliśmy zakup książek, o które prosiliście!

Nowości historyczne

Serie

Minirecenzje czytelników naszej biblioteki

Chemik, Stephenie Meyer

Główną bohaterką „Chemika” jest młoda kobieta - naukowiec, zajmująca się tworzeniem nowych substancji. Jej talent dostrzega tajna rządowa agencja do spraw walki z bronią masowego rażenia. Alex została powołana do ich zespołu i wtedy akcja nabiera tempa. Ginie współpracownik Alex, a ona zaczyna żyć w zagrożeniu. Niestety wątek miłosny jest tutaj mocno przerysowany i dlatego „Chemik” trochę mnie rozczarował. Może spodoba się wielbicielom miłosnych historii szpiegowskich.

O.K.

Seria Dotyk Julii, Tahereh Mafi

Główna bohaterka Julia nie może nikogo dotknąć, bo jej dotyk zabija. Nikt jej nie kocha, nawet rodzice ją odrzucili. Książka o nastolatce, o skomplikowanej miłości, niezwykłych zdolnościach, walce o odmienienie swojego życia. Mimo podobieństw do „Kosogłosu” i „Niezgodnej” książka bardzo wciąga i trudno się od niej oderwać. Bardzo trzyma w napięciu.

K.W.

Paw królowej, Dorota Masłowska

Książka utrzymana w konwencji hip-hopowej. Zaskakuje formą  językową polszczyzny, wulgaryzmami, slangiem i cytatami z innych tekstów kultury. Tylko tak autorka mogła pokazać rzeczywistość. W typowy dla siebie specyficzny sposób! Jest to opowieść o świecie polskiego show biznesu z nutą politycznej niepoprawności. Przyznaję, że w tej książce forma nieco bierze górę nad treścią, ale w tym właśnie jest jej niepowtarzalny urok. Choć  to tylko moje subiektywne wrażenie – wrażenie fanki Doroty Masłowskiej.

S.

Dzięki dofinansowaniu projektu "Uczniowie VIII LO w Łodzi - odkrywcami osobliwości przyrodniczych i kulturowych Ziemi Łódzkiej" przez WFOŚiGW w Łodzi biblioteka wzbogaciła się o 88 nowych pozycji z działu ekologii, biologii, geografii i regionu łódzkiego. Zapraszamy do korzystania w bibliotece szkolnej oraz pracowni ekologicznej!!!