Nawigacja

Przygotowania

 

Tempus edax igitur praeter nos omnia perdit
(Żarłoczny czas niszczy wszystko oprócz nas)

 


Czas na XV Festiwal Kultury Antycznej!

W dziewiętnastu grupach zadaniowych projektu z antykiem w tle Tempus fugit, czyli… Carpe vitam! praca wre, bo czas nas goni. W wyścigu z czasem, chwytając pospiesznie uciekające chwile, wystartowali uczniowie klas humanistycznych
i ich przyjaciele z klas: Ia, Ib, Id, IIb, IIIa, IIIb, IIId.
Zdążą na czas: 22 marca 2017 r.

 

Koordynatorki przedsięwzięcia: Izabela Stasiak, Alicja Petrykiewicz
Współpracujący nauczyciele: Małgorzata Kozieł, Barbara Madanowska, Anna Bogdalska,
Ilona Śmietana, Artur Rosiak

 

 

1. Zespół teatralny

Ars non habet osorem nisi ignorantem

(Sztuka nie ma wrogów oprócz ignorantów)

 

Od lewej: Dominik Prądzyński Ic, Weronika Sobieska Ic,                 
Bartosz Jurkowski IIc, Martyna Krzystanek Ic, Olga Haze IIc,              
Julia Cymerman IIIc, Mikołaj Mikołajczyk Ic, Magdalena Cygan Ic, Konrad Sęk IIc, Karolina Matejko IIIc

2. Zespół muzyczny

Passing generation

 

Tolle moras: semper nocuit differre paratis!

Nie zwlekaj: odkładanie na później zawsze szkodzi!

 

Na górze od lewej: Szymon Kurzawa, Michał Biniek,
Zuzanna Lenkiewicz, Natalia Rybińska, Aleksandra Kotarska, Paulina Spychała, Wiktoria Kiełbasińska,
Aleksandra Marciniak, Małgorzata Ceran

Na dole od lewej: Weronika Majchrzak, Lidia Błażałek,
Michalina Barylska, Weronika Purgal

3. Zespół taneczny

 

Dona praesentis cape laetus horae et linque severa

(Wesoło zażywaj darów obecnej godziny i odłóż to, co poważne)

 

 

Od lewej: Barbara Olesińska Ic,Oliwia Trim Ia, Karolina Boczewska IIIc, Sonia Edelson IIc, Magdalena Misiała IIIc,
Justyna Widulińska IIIc, Oliwia Kacperska IIId, Sylwia Bińkowska IIc, Zuzanna Bakalarz Ic

 

4. Zespół multimedialny

 

Tempori serviendum est

(Trzeba liczyć się z czasem)

 

 

Weronika Sobieska Ic, Aleksandra Stasiak IIIc

5. Zespół graficzny

 

Quod hodie non est, cras erit

(Czego dziś nie ma, będzie jutro)

 

Na górze: Dorota Wasiak Ic
Po środku: Aleksandra Stasiak IIIc, Katarzyna Gielec IIc

Na dole od lewej: Monika Łabudzka Ib, Ada Kusiak Ic, Ewa Klink Ib

 

6. A. Zespół promocyjny

 

Eius est commodum, cuius est periculum
(Do tego należą zyski, na którego przypada ryzyko)

 

 

Od lewej: Mikołaj Pęgowski IIIc,  Alicja Wachowicz IIIc,
Wiktoria Drygowska IIIc, Dominika Prychodko IIIc,
Daria Pawlińska IIIc

 

6. B. Zespół promocyjny

 

Tempus divitiae
(Czas to pieniądz)

 

 

Od lewej: Natalia Fajst IIc, Paweł Czerwiński IIc,                  
Jan Janaszewski IIc, Laura Staszczyk IIc, Wiktoria Jolanta Banasik IIc

 

6. C. Zespół promocyjny

 

Consule praeteritum, praesens rege, cerne futurum!

Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość!

 

 

Zdjęcie pierwsze - od lewej: Jakub Dobrogoszcz IIIc, Michał Kolasa klasa IIIC

Zdjęcie drugie - od lewej: Weronika Purgal IC, Karina Łaczkowska IIC

 

6. D. Zespół promocyjny

 

Omnia tempus habent

(Wszystko ma swój czas)

 

 

Od lewej: Martyna Dzikowicz IIc, Piotr Gadon IIIc, Michał Stachurski IIIc, Zuzanna Majchrowska Ic

 

6. E. Zespół promocyjny

 

Tempus nostrum est

(Czas należy do nas)

 

 

Od lewej : Klaudia Tańska IC, Mateusz Pietrzykowski IIC, Laura Adamiak IC, Julia Stankiewicz IIIC

 

6. F. Zespół promocyjny

 

Facile remedium est ubertatis

(Od przybytku głowa nie boli)

 

 

W drugim rzędzie od lewej: Maciej Stalmach IIc, Bartosz Jurkowski IIc

W pierwszym rzędzie od lewej: Weronika Majchrzak Ic,
Zuzanna Kowalska Ic, Magdalena Olczak Ic

 

6. G. Zespół promocyjny

 

Dum fata sinunt, vivite laeti

(Dopóki los pozwala, żyjcie wesoło)

 

 

Od lewej: Zuzanna Majchrowska Ic, Zuzanna Symilak Ic, Magdalena Jankowska IIIc, Izabela Bednarska IIIc,
Michał Stępka IIIc, Joanna Tomczyk IIc, Joanna Głowacka Ic,
Maciej Jurek IIIc

 

6.H. Zespół promocyjny

 

Laudamus veteres, sed nostris utimus annis

(Chwalimy dawne lata, lecz żyjemy w naszych)

 

 

Na zdjęciu od lewej: Aleksandra Stasiak IIIc, Maciej Stalmach IIc, Jan Janaszewski IIc.

 

7. Zespół konkursowy (historyczny)

 

Alter alterum docet

(Jeden drugiego uczy)

 

 

Na górze od lewej: Dominika Sobierajska IIb, Zuzanna Pachoł IIb, Joanna Chołody IIb,
Ewa Burzyńska IIb,  Daria Hasan IIb , Kacper Rogaliński IIc
Na dole od lewej: Weronika Sobieska Ic, Zuzanna Młyńczyk Ic

 

8. Zespół fotograficzny

 

Tempora mutantur et nos mutamus in illis

(Czasy się zmieniają i my się zmieniamy wraz z nimi)

 

 

Na górze od lewej: Julia Skwarka Ic, Ada Kusiak Ic, Piotr Błażejewski Ic,
Zuzia Bakalarz Ic, Laura Adamiak Ic, Paulina Brożyńska IIc

Na dole: Ania Dziedzic Ic

 

9. Zespół literacko- redakcyjny

 

Quisquis erit vitae, scribam, color

(Jakakolwiek będzie barwa życia, będę pisać)

 

 

Od lewej: Dominik Prądzyński Ic, Natalia Tengosz Ic,
Piotr Błażejewski Ic, Katarzyna Urbańska Ic, Marta Baran IIIc

 

10. Zespół scenograficzny

Tempus est optimus magister vitae
(Czas jest najlepszym nauczycielem życia)

Od lewej: Aleksandra Stęplewska Ib, Weronika Butelo IIc,
Emilia Nowak IIc, Agata Rynkowska IIc

 

11. Zespół kulinarny

 

Vita est dulcis sapor

(Życie ma słodki smak)

 

 

Od lewej: Katarzyna Gielec IIc, Emilia Nowak IIc,
Małgorzata Marczewska IIc, Ewelina Sierakowska IIc, Julia Góra IIc, Joanna Tomczyk IIc, Martyna Dzikowicz IIc,
Zuzanna Majchrowska Ic, Klaudia Tańska Ic, Karina Łaczkowska IIc, Piotr Błażejewski Ic, Anna Dziedzic Ic

 

Koordynatorzy projektu - uczniowie

 

Honos habet onus
(Za zaszczytem kroczą obowiązki)

 

 

Od lewej: Michał Stępka IIIc, Maciej Stalmach IIc,                           
Wiktoria Jolanta Banasik IIc, Inga Barańska IIIc

 

Liderzy grup projektowych

 

Meliores, prudentiores, constantiores nos tempus facit

(Czas czyni nas lepszymi, roztropniejszymi i bardziej statecznymi)

 

 

Na górze od lewej: Jan Janaszewski IIc, Maciej Stalmach IIc,
Michał Stępka IIIc, Jakub Dobrogoszcz IIIc, Dominika Prychodko IIIc, Iza Bednarska IIIc.

Na dole od lewej: Asia Tomczyk IIc, Daria Hasan IIb,
Ania Dziedzic Ic, Justyna Widulińska IIIc, Michalina Barylska IIIc, Aleksandra Marciniak IIc, Julia Cymerman IIIc, Olga Haze IIc, Aleksandra Stasiak IIIc, Julia Stankiewicz IIIc, Agata Rynkowska IIc, Martyna Dzikowicz IIc, Marta Baran IIIc.

 


Exercitatio artem parat
(Ćwiczenie czyni mistrza)


Humaniści doskonalą swoje umiejętności aktorskie.

 

 


 

Zespół teatralny XV edycji projektów z antykiem w tle zgłębiał tajniki ruchu jako środka wyrazu
 artystycznego na scenie. Uczniowie klas Ic, IIc, IIIc uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach
 prowadzonych przez reżysera (T. Rodowicza) i jednego z aktorów (J. Biedrzyckiego) Teatru Chorea
w Łodzi. Dla młodzieży było to inspirujące doświadczenie.

Warsztaty sponsorował ojciec uczennicy kl. IIc, pan Michał Haze.
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z uczestnikami przeprowadzonego przez Dominika Prądzyńskiego z Ic

 

Galeria

 

Aktualności

Kontakt

  • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka
    90-225 Łódź
    ul. Pomorska 105
  • (+42) 678-65-22

Galeria zdjęć