Papier wszystko przyjmie

Tegoroczna klasa Ic  próbuje swoich sił w kolejnej edycji projektu humanistów Ósemki „Książka artystyczna”, który rusza w wielkim stylu!
W chłodne sobotnie przedpołudnie uczniowie klasy wraz z panią Moniką Szymanek odwiedzili Muzeum Papieru i Druku. Sympatyczny pan Ryszard, pracownik tej, dotąd nieznanej uczniom, instytucji wprowadził ich w świat wiedzy o procesie tworzenia książek. Wykorzystają ją teraz w swoich pracach. Pod czujnym okiem pracownika muzeum każdy uczeń mógł stworzyć swój arkusz papieru.

To dopiero pierwsza wizyta pierwszaków  w Muzeum Papieru i Druku.
Z niecierpliwością czekają już  na następną. Jednocześnie z zapałem przystępują do   pracy, aby wykonane przez nich książki były  jak najpiękniejsze i zachwyciły wszystkich! „Carta non erubescit!” (Papier nie rumieni się ze wstydu!). Ale ludzie tak.

Tekst: Marta Baran i Ula Mroczek z Ic

Zdjęcia: Michał Stępka i Maciek Jurek z Ic

Książka – okiennica, wachlarz, miecz, pudełko… Humaniści z Ic puścili wodze fantazji!

Młodsi pozazdrościli starszym i pokazali, na co ich stać. W trzeciej już edycji projektu biblioteczno
– polonistycznego „Książka artystyczna” wykazali się pomysłowością, poczuciem humoru i dobrym smakiem. 10 lutego 2014 r. zaprezentowali stworzone przez siebie książki przed wymagającym jury w składzie: M. Kowalska, I. Stasiak, A.Petrykiewicz. Wszystkie prace zostały zakwalifikowane do ekspozycji w ramach XII Festiwalu Kultury Antycznej w VIII LO.

Książki związane były tematycznie z motywem przewodnim XII edycji projektów z antykiem w tle:

„Arcana Themidis. Kryminalne zagadki antyku”.

• Prawo XII tablic
  • Mowy Cycerona