• Słowo wstępne

• Apertae musarum ianuae
          (Każdy może wejść do krainy sztuki)

Antyk grecko-rzymski nie jest nudny. Korzystanie z jego dorobku może być ekscytującą przygodą intelektualną i estetyczną. Uczniowie klas humanistycznych od 2003 r. skutecznie o tym przekonują, organizując kultową cykliczną imprezę edukacyjno-artystyczną Festiwal Kultury Antycznej.
          Odbywają się na niej premierowe prezentacje przygotowane w ramach realizowanych co rok interdyscyplinarnych projektów z antykiem w tle. FKA to ambitne, pełne rozmachu przedsięwzięcie angażujące uczniów wszystkich
          klas humanistycznych oraz młodzież z innych klas zaproszoną do współpracy. W sposób oryginalny i atrakcyjny dla najwybredniejszego nawet odbiorcy popularyzuje wiedzę o kulturze starożytnych Greków i Rzymian, łącząc tradycję ze współczesnością. Na imprezie gościmy m. in. : przedstawicieli władz oświatowych oraz różnych instytucji
          i stowarzyszeń związanych z edukacją, pracowników UŁ, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Filharmonii Łódzkiej, teatrów, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, rodziców, absolwentów, studentów, przedstawicieli mediów. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami przedsięwzięcia są:
          Alicja Petrykiewicz, nauczycielka kultury antycznej, wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości, oraz Izabela Stasiak, nauczycielka języka polskiego.

Wywiad nowicjuszki z weteranką

Zapraszamy do obejrzenia stron poświęconych projektom z antykiem w tle:
          www.dni-kultury-antycznej.cba.pl