• KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

• W listopadzie 2013 roku ruszył trzeci z kolei projekt biblioteczno-polonistyczny poświęcony książce:  KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

Znów pierwsza klasa humanistyczna pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Moniki Szymanek odwiedziła Muzeum Książki Artystycznej, gdzie wysłuchała prelekcji na temat książek artystycznych i zapoznała się z eksponatami muzeum.

Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach seminaryjno-warsztatowych w Muzeum Papieru i Druku. Tu 1c czerpała własnoręcznie papier i zapoznała się z techniką zszywania książek.

Teraz młodzi humaniści tworzyć będą własne dzieła, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Kultury Antycznej. Merytorycznej pomocy i wskazówek dotyczących treści udzielą panie: Izabela Stasiak nauczycielka języka polskiego i Alicja Petrykiewicz  nauczycielka języka łacińskiego.  „ARCANA THEMIDIS”: krwawi władcy, mitologiczni przestępcy i procesy w starożytnym Rzymie i Grecji

W październiku 2011 roku klasa pierwsza humanistyczna rozpoczęła projekt zatytułowany KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Moniki Kowalskiej i polonistki pani Izabeli Stasiak.

Młodzież uczestniczyła w prelekcji i prezentacji eksponatów Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, a następnie próbowała swoich sił podczas warsztatów w Muzeum Papieru i Druku na terenie łódzkiego skansenu miejskiego. Tu po krótkim wykładzie uczniowie klasy Ic czerpali własnoręcznie papier i wykonali linoryt przedstawiający twórcę papieru Cai Lun.

Kolejne zajęcia warsztatowe były okazją do zapoznania się z technikami zdobienia i zszywania książek. Projekt "Książka artystyczna" zakończy się wystawą dzieł uczniów klasy 1c