Mam po(an) do matmy!

Jak rozpocząć wakacje? Z pasją!

Tak właśnie 25 uczniów naszego liceum spędziło pierwszy dzień poprzednich wakacji, a właściwie noc, angażując się w wyjątkowe przedsięwzięcie – „NOCNĄ DYCHĘ dla pasjonatów”. Podjęli oni wyzwanie 10-godzinnej pracy, zmierzyli się z trygonometrią, która nie chciała zatrybić i dali się wciągnąć ciągom. Pokonując własne słabości, złamali jednocześnie stereotypy, że matematyka jest trudna i nudna. Poszukiwanie nietypowych rozwiązań nie tylko matematycznych problemów pobudzało wyobraźnię i pokazało nowe możliwości.

Kolejne edycje po(an)u do matmy!

Nie tylko dla orłów – pierwsza piątka 30.09.2016

Tym razem 23 pasażerów powtórzyło wiadomości o funkcji i zmierzyło się z arkuszem maturalnym na poziomie podstawowym. Dzięki temu każdy wie, jaką drogę jeszcze musi przebyć, by dotrzeć do wyznaczonego sobie celu.

Piątka tylko dla orłów (i orlątek) – poszerzamy horyzonty 31.10.2016

Funkcja kwadratowa nie ma już dla naszej wspaniałej szesnastki żadnych tajemnic, każda jej postać jest nam dobrze znana na każdym poziomie – to naprawdę dobry startJ Dołączyli też do nas pierwsi uczniowie klas drugich!

Kolejna piątka dla tych co połknęli bakcyla 24.02.2017

Choć żyjemy na co dzień w trójwymiarowej przestrzeni zadania z planimetrii często sprawiają duże kłopoty. Dlatego też postanowiliśmy stawić czoła wszystkim figurom płaskim i wykazać się umiejętnościami przezwyciężania trudności! Dołączają kolejni uczniowie klas drugich i razem pracowało nas tylu, co dziewiąta liczba pierwsza! Oprócz zadań z matematyki połykamy też chętnie pizzęJ

Podnosimy poprzeczkę do 12h 28.03.2017

Udowodniliśmy właśnie, że zadania typu: „wykaż, że…” nie są nam straszne! Po zrobieniu kilkudziesięciu zadań różnego typu (a w każdym arkuszu są dwa) jesteśmy gotowi sprostać każdemu wyzwaniu! I cały czas dosiadają się do nas (tym razem prawie trzydziestu) nowi pasażerowieJ

Dalekobieżny nocny 10h wagony klasy PP i PR dla dążących do osiągnięcia  102 % na maturze 7.04.2017

Podobno praca w nocy nie sprzyja wysokiej wydajności. Z nami jest inaczej! Wspaniała atmosfera wspólnej pracy i zaangażowania wygrywała ze zmęczeniem. Dopisywały nam humory i chęć działania! Trasa naszego pociągu przebiegała przez logarytmy i funkcje, geometrię analityczną i stereometrię, nie pominęliśmy też trygonometrii i optymalizacji, bo te wszystkie zagadnienia pojawią się w arkuszach maturalnych. A jeśli dajemy radę sprostać zadaniom maturalnym o trzeciej nad ranem, to na maturze tym bardziej!

Zapraszamy na najbliższe spotkanie – wakacyjna piątka dla dążących do wysokich wyników 26.06.2017. Odjazd 900. Jeśli masz wątpliwość, to przeczytaj kilka wypowiedzi uczestników. Zajrzyj do fotogalerii i zobacz nasz filmJ

Co dał mi po(an) do matmy?

• wiedzę i doświadczenie
  • nowe znajomości
  • umiejętność koncentracji i skupienia uwagi przez długi czas
  • wiarę w siebie