• Zajęcia z biologii

• Wydział Biologii i Ochrony Środowiska objął patronatem klasy „D” VIII LO, realizujące program biologii i chemii w zakresie rozszerzonym. Współpraca naukowo- badawcza ma dotyczyć zajęć prowadzonych na uczelni dla uczniów zainteresowanych dyscyplinami naukowymi mieszczącymi się w dziedzinie nauk biologicznych. Zaprezentowane będą obecnie realizowane kierunki badań, przedstawione najnowsze ich osiągnięcia oraz stworzone będą dla młodzieży warunki do wykonywania samodzielnych ćwiczeń.
          Zajęcia przeprowadzane dla uczniów VIII LO w ramach patronatu Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ koordynuje
          dr hab. Małgorzata M. Posmyk, prof. nadzw. UŁ z Katedry Ekofizjologii i Rozwoju roślin.
          Nauczycielem koordynującym współpracę z uczelnią jest

mgr Anna Woźniak.