• Zajęcia z biologii

• W dniach 30 i 31 stycznia 2020 klasa IId uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych organizowanych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Łódzkiego dotyczących królestwa grzybów. Uczniowie poznali gatunki grzybów rosnące w okresie zimowym oraz samodzielnie preparowali zarodniki, które następnie oglądali pod mikroskopem.

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska objął patronatem klasy „D” VIII LO, realizujące program biologii i chemii w zakresie rozszerzonym. Współpraca naukowo- badawcza ma dotyczyć zajęć prowadzonych na uczelni dla uczniów zainteresowanych dyscyplinami naukowymi mieszczącymi się w dziedzinie nauk biologicznych. Zaprezentowane będą obecnie realizowane kierunki badań, przedstawione najnowsze ich osiągnięcia oraz stworzone będą dla młodzieży warunki do wykonywania samodzielnych ćwiczeń.
          Zajęcia przeprowadzane dla uczniów VIII LO w ramach patronatu Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ koordynuje
          dr hab. Małgorzata M. Posmyk, prof. nadzw. UŁ z Katedry Ekofizjologii i Rozwoju roślin.

W dniu 2.12.2019 klasa II  a i d biologiczno - chemiczna przygotowała wystawę roślin przyprawowych w ramach projektu "rośliny znane i nieznane wykorzystywane w medycynie, chemii, kuchni. Podczas lekcji otwartej uczniowie przedstawili właściwości, zastosowania w kuchni, medycynie i chemii każdej rośliny z wystawy.