• 2017/2018

• Projekty dla kreatywnych humanistów w Ósemce

Uczniowie klas humanistycznych zbliżają się do podsumowania tegorocznych edycji cyklicznych przedsięwzięć. Młodzież zgłębiała tajniki języka teatru (na przykładzie spektaklu „Wiele demonów” w Teatrze Nowym) i języka filmu (na przykładzie hitu „Pulp Fiction” Q. Tarantino). W ramach przedsięwzięcia „Projekt na życzenie” uczniowie zajmowali się m.in. literaturą japońską, kinem koreańskim, motywami refleksyjnymi w serialach komediowych, kultowymi komediami Barei, tekstami znanych raperów… Zainspirowani kulturą antyku grecko-rzymskiego, uczniowie interpretowali różne teksty kultury wykorzystujące motywy starożytnych bóstw i herosów, analizowali współczesne realizacje gatunków literackich zaczerpniętych z antyku. Początkujący pisarze, redaktorzy i graficy tworzą własną antologię autorskich tekstów uczniowskich „Nie pisz do szuflady…”. Przedsiębiorczy humaniści zajęli się reklamą i marketingiem, czego efektem ma być opublikowanie antologii w wersji książkowej za środki pozyskane dzięki spektaklowi poetyckiemu przygotowanemu przez młodzież w Teatrze DOM (premiera w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godz. 18.00).  Ambitny humanista w Ósemce nie ma czasu się nudzić!

• warsztaty Irlandia
    • warsztaty Szkocja