• Opowiadanie na medal!

• Natalia Tengosz, uczennica klasy humanistycznej IIIc, zdobyła I nagrodę w międzyszkolnym konkursie literackim „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom” za tekst „Wybacz mi, mamo”. Młoda pisarka uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu przedsięwzięcia w XXV LO w Łodzi wraz ze swoją polonistką Izabelą Stasiak 13 czerwca 2019 r. Gratulujemy Natalii sukcesu i życzymy, aby wena nigdy jej nie zawiodła. Zapraszamy na szkolną stronę internetową, na której można przeczytać teksty Natalii w antologiach z cyklu „Nie pisz do szuflady” redagowanych w ramach projektu z antykiem w tle.

• Asnyk w Irlandii

• Grupa Asnykowiczów wzięła udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii, tym razem w pięknych miastach Irlandii Płn. oraz Republiki Irlandii – Belfaście i Dublinie. Była to niecodzienna okazja, aby lepiej poznać jedne z piękniejszych miast Zielonej Wyspy, dowiedzieć się więcej o kulturze i mieszkańcach Irlandii, a także sprawdzić znajomość języka angielskiego w naturalnych, codziennych sytuacjach w kontakcie z żywym językiem. Dla niektórych była to również możliwość doświadczenia lotu samolotem po raz pierwszy w życiu. Podczas wyjazdu odbywały się warsztaty językowo-kulturowe. Przy tej niepowtarzalnej okazji zwiedziliśmy Muzeum Tytanika, „dzielnice podziału”: Falls i Shankill, bibliotekę Trinity College, przybrzeżne miasteczka i wiele innych historycznych miejsc Belfastu i Dublina.

• Recenzujemy z klasą!

• Do licznego grona humanistów z naszej szkoły - recenzentów książek, których nagradzano w rozmaitych konkursach, dołączyła uczennica klasy IIIc Zuzanna Bakalarz. Pod opieką polonistki Izabeli Stasiak przygotowała recenzję książki G. Flynn „Zaginiona dziewczyna” i zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Tę książkę warto przeczytać”, zorganizowanym przez XXV LO w Łodzi pod patronatem ŁCDNiKP. Zuzanna jest wszechstronnie uzdolniona, czego wyrazem były jej występy w Teatrze DOM w tegorocznym widowisku „Aurea libertas”.

Wszystkim miłośnikom książek życzymy zmierzenia się z trudną sztuką recenzowania. Zuzanna odebrała nagrodę 13 czerwca 2019 r.

• Bank z nagrodami rozbity!

• Humanistki z klasy 1c1 Oliwia Jagodzka i Marta Szakiel oraz z klasy IIIc Adrianna Kusiak zachwyciły jurorów międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”. Dziewczynom przyznano pierwszą (Oliwia), drugą (Marta) i trzecią (Adrianna) nagrodę. Prace laureatek można było podziwiać na ekspozycji przygotowanej w ramach uroczystości podsumowania przedsięwzięcia w XXV LO w Łodzi 13 czerwca 2019 r. Wszystkie nagrodzone uczennice ujawniły już wcześniej swój talent plastyczny, pracując w projekcie z antykiem w tle „Aurea libertas”. Laureatki odbierały nagrody w towarzystwie swojej opiekunki Alicji Petrykiewicz.

• Dzień bez papierosa

• W ramach obchodów Dnia bez papierosa uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym przeprowadzili akcję skierowaną do palaczy i nie tylko, która miała promować coraz modniejsze niepalenie.
            W ramach akcji uczniowie przygotowali wystawę plakatów na temat szkodliwości palenia papierosów oraz rozdawali ulotki zachęcające społeczność naszej szkoły do rzucenia palenia i promujące  życie bez papierosów.