• VII Otwarte Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling

• Tegoroczny start w VII Otwartych Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling można zaliczyć do udanych. Dwie drużyny z VIII LO znalazły się w rozgrywce półfinałowej, jedna awansowała do ścisłego finału. Skład zespołu finalistów - Szymon Jarek 1c1, Mateusz Kalinka 2a, Wojciech Grelewski 2c, Damian Olczak 2b, Adrian Cholewiński 2c, Anita Krasińska 1d. W ostatecznej rozgrywce reprezentanci naszej szkoły zajęli V miejsce.

Gratulujemy!!!

• VII Otwarte Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling

• 29.03.2019r. rozpoczęły się VII Otwarte Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling. W eliminacjach naszą szkołę reprezentowało 6 zespołów, z których dwa awansowały do dalszego etapu rozgrywek. Mistrzostwom, jak co roku towarzyszy dobra zabawa połączona z elementami rywalizacji. W najbliższy czwartek odbędą się półfinały. Trzymamy kciuki i życzymy zawodnikom jak najlepszych wyników.

• Odsłonięcie pomnika AK

• Wielkim świętem żołnierzy Armii Krajowej było odsłonięcie pomnika AK przy Placu Hallera. 20 marca w kolejną rocznicę pojawienia się na murach okupowanej Warszawy znaku "kotwicy" symbolizującej Polskę Walczącą, w Łodzi z inicjatywy żołnierzy AK i przy mocnym wsparciu władz miejskich i osobistym zaangażowaniu pani prezydent Hanny Zdanowskiej powstał okazały pomnik ku czci setek tysięcy żołnierzy i dowódców AK. W uroczystościach uczestniczyła delegacja młodzieży VIII LO im. Adama Asnyka z klas II A, II D i I A, w tym członkowie Klubu Historycznego im. AK. Była to doskonała okazja by zrobić zdjęcia z zaprzyjaźnionymi z naszą szkołą żołnierzami AK płk. T. Barańskim ps. "Tatar", mjr. W. Pajdowskim ps. "Styr", mjr. Z. Raczkiewiczem ps."Orzeł" oraz z  panią prezydent Hanną Zdanowską.