Dzień Sportu
- W dniu 19 czerwca 2018 roku w VIII LO odbył się kolejny Dzień Sportu. Tradycyjnie mieliśmy możliwość rozegrania meczu siatkówki, między nauczycielkami a uczniami. Dodatkową atrakcją Dnia Sportu była rywalizacja aktualnych uczniów ósemki z absolwentami w dwóch dyscyplinach - koszykówka, piłka nożna. Tego dnia nie wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa.Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i aktywny udział!
Wielki talent w parze z wrażliwością
W międzyszkolnym konkursie literackim „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom” nagrodzono humanistę z klasy IIc, Dominika Prądzyńskiego, ucznia polonistki Izabeli Stasiak za oryginalne i poruszające opowiadanie „Kamienica”. Zajął I miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w XXV LO 11 czerwca 2018 r.
Dominiku! Gratulujemy Ci kolejnego sukcesu, z przyjemnością obserwując, jak rozkwita Twój talent.
Mistrzowska recenzja
Karolina Matecka z Ic, uczennica polonistki Izabeli Stasiak, zmierzyła się jako recenzentka z powieścią „Ości” Ignacego Karpowicza i … święci triumfy. Doceniono ją w międzyszkolnym konkursie na recenzję „Tę książkę warto przeczytać”. Zajęła I miejsce. Odebrała nagrodę w XXV LO. Karolina dała się już wcześniej poznać jako utalentowana autorka. Gratulujemy!
„Retro spectum”, czyli zaduma nad kondycją artysty
Grupa humanistów z klas IIc i Ic zaprezentowała 2 czerwca 2018 r. w Teatrze DOM w Łodzi sugestywne i inspirujące widowisko poetycko-baletowe „Retro spectum”. W scenariuszu wykorzystano autorskie wiersze młodzieży zamieszczone w antologii „Nie pisz do szuflady”, która powstaje od września 2017 r. w ramach projektu polsko-łacińsko-bibliotecznego realizowanego pod kierunkiem p. I. Stasiak, p. A. Petrykiewicz i p. M. Szymanek. Uczniowie zabłysnęli nie tylko talentami kojarzonymi z wymaganiami sztuki teatru. Wykazali się samodzielnością, kreatywnością i konsekwencją w zakresie marketingu i reklamy – dochody z wystawienia spektaklu zostaną wykorzystane na opublikowanie drukiem uczniowskiej antologii.
Gratulujemy humanistom sukcesu!
Skład zespołu:
Natalia Tengosz
Dominik Prądzyński
Klaudia Mularczyk
Julia Kosiedowska
Karolina Matecka
Sandra Milosević
Maksymilian Florczak
Mikołaj Walczak
Julia Krzemińska
Justyna Kłąb
Barbara Olesińska
Piotr Błażejewski
Weronika Sobieska
fot. Julia Włodarczyk
Łódzkie energetyczne
W środę 6 czerwca byliśmy na wycieczce "Łódzkie energetyczne" zorganizowanej dla rozszerzenia geograficznego, na której zwiedzaliśmy i odkryliśmy zasady działania trzech typów elektrowni, położonych w pobliżu Łodzi.
Najpierw oglądalismy tamę i elektrownię wodną w Smardzewicach. Następnie pojechalismy na wystawę PGE "Giganty mocy"do Bełchatowa, skąd wyruszylismy na odkrywkę Bełchatów. Na punkcie widokowym w Żłobnicy pomierzyliśmy poziom hałasu oraz wyznaczyliśmy azymuty. Ostatnim punktem programu była elektrownia wiatrowa na Górze Kamieńsk, na którą wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Tam również mierzyliśmy hałas, by sobie udowodnić, że jednak poziom odgłosów wydawanych przez wiatraki, nie jest ich największą wadą.
Po badaniach szalelismy na torze saneczkowym, by w końcu usiąść przy ognisku z kiełbaskami i ....... pampuchami!Wrażenia niezapomniane!
Dzień Ochrony Środowiska
Bądź eko! Stosuj ekologiczne środki czystości!
5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.
Święto to ma na celu przybliżenie społeczeństwu kwestie związane z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną, promowanie ekologicznego stylu życia: sprzyjającego przyrodzie, naturalnego, w jak najmniejszym stopniu szkodzącego środowisku. W ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska, klasa 2d wykonała naturalne środki czyszczące według eko-przepisów, nieszkodliwe dla naszego zdrowia i nieinwazyjne dla środowiska.
XI edycja Turnieju Mikstów Łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych
- 30 maja 2018 odbyła się XI edycja Turnieju Mikstów Łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych.VIII LO reprezentowały dwie pary: Ewa Burzyńska z Pawłem Czerwińskim i Julia Matyja z Hubertem Walczakiem.Występ naszych uczniów zakończył się bardzo dobrym rezultatem w postaci zdobycia srebrnego medalu przez parę J.Matyja, H. Walczak. Gratulujemy!
Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców w VIII LO!
- W zawodach wzięło udział 50 uczniów z 10 klas.W rywalizacji międzyklasowej I miejsce zajęli zawodnicy z klasy 3C (Jurkowski, Czerwiński, Janaszewski, Pietrzykowski, Rogaliński), II miejsce wywalczyła klasa 2D (Rudnik, Walczak, Poreda, Lewandowski, Wolniak), na III miejscu podium znaleźli się uczniowie z klasy 1D i 3D (Papis-Brzęczek, Walkowski, Sobczak, Zalewski, Ferdzyn, Jaworski, Rumiński).
Dzień Otwartych Drzwi Ambasady RFN
30 maja klasa 1a wybrała się do Warszawy. Nasi dwujęzyczni uczniowie otrzymali zaproszenie do Ambasady Niemiec na Dzień Otwartych Drzwi. W programie były m.in.: zabawy językowe z Goethe-Institut, quiz wiedzy o wynalazkach, klasa dyplomatyczna, pokaz pracy psów tropiących niemieckiej federalnej Służby Celnej, niemiecka policja federalna i jej pojazdy oraz wyposażenie, dyplomatyczna Żywa Biblioteka- wypożycz dyplomatę!, warsztaty gotowania z Niemiecką Centralą Turystyki oraz pokaz protokolarnie nakrytego stołu w rezydencji ambasadora. Spotkało nas wyróżnienie, ponieważ wyjaśnień dotyczących oficjalnych obiadów wystawianych w ambasadzie udzielił nam osobiście pan ambasador Rolf Nikel.
Korzystając z pobytu w Warszawie klasa 1a odwiedziła również na krótko Muzeum Ziemi PAN.
Uczniowie Ósemki badają wody opadowe
W ramach współpracy z Pracownią Edukacji Ekologicznej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, nauczycielka chemii Marta Smulik-Gruska podejmowała działania służące propagowaniu, wspieraniu i prowadzeniu edukacji o konieczności racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi.
Najważniejszymi przedsięwzięciami były zajęcia przeprowadzone z uczniami VIII LO w zakresie badań fizyko-chemicznych wód opadowych.
Opracowanie wyników z prowadzonych badań zostało zamieszczone na stronie ŁCDNiKP
Zdolny uczeń – świetny student
W roku szkolnym 2017/2018 Hubert Walczak, uczeń klasy 2d o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczył w programie „Zdolny uczeń – świetny student”.
Program ma na celu zindywidualizowaną współpracę nauczycieli akademickich z uczniami szkół średnich w ramach angażowania ich w działalność naukową prowadzoną przez Uniwersytet Łódzki. Uczniowie mogą w ten sposób rozwijać swoje pasje i zainteresowania poprzez indywidualne, cykliczne konsultacje z pracownikami UŁ oraz udział w wybranych zajęciach i badaniach prowadzonych na Uczelni.
Huber pod kierunkiem pana dr. Pawła Krzyczmonika z Zakładu Elektroanalizy i Elektrochemii Katedry Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, wykonywał pracę badawczą pt.: „Synteza nanocząstek złota”.
Drzwi Otwarte na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ
Dnia 29.05.2018 r. uczniowie klas drugich o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach „Drzwi Otwartych” na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Zajęcia składały się z wykładu dotyczącego technologii produkcji piwa oraz warsztatów.
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Z radością informujemy, że dwoje uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi zostało laureatami XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Joanna Kasperska, uczennica klasy Ia zdobyła I miejsce w kategorii proza (opowiadanie lub esej), uczeń tej samej klasy Michał Księżak otrzymał wyróżnienie w kategorii poezja. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Lipiec 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Kwiecień 2018
- Marzec 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Wszystkie