• Zwycięstwo Oliwii Bargieł

• 11 kwietnia nasza uczennica, Oliwia Bargieł zdobyła I miejsce w Konkursie Języka Angielskiego ASPECTS zorganizowanym przez VI LO im. Joachima Lelewela, wykazując się znakomitą znajomością tematu słowotwórstwa.

• Srebrne Pióro dla „Ostatniego piętra”!

• Grupa humanistów z IIc ma niebanalny powód do dumy.  Laura Adamiak, Piotr Błażejewski, Ada Kusiak i Zuzanna Majchrowska uzyskali II nagrodę w Polsce za napisaną przez siebie książkę „Ostatnie piętro”. Ogólnopolski konkurs literacki „Misja - książka”, w którym wzięli udział humaniści z IIc, zorganizował portal internetowy Ridero pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodzież pracowała pod opieką nauczycielek Izabeli Stasiak i Alicji Petrykiewicz. Oprócz talentu literackiego uczestnicy musieli posiadać także zdolności w zakresie promocji i marketingu! W marcu 2018 na gali w Krakowie uczniowie odebrali nagrody oraz opublikowane egzemplarze swojej książki. Powieść można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

• Finaliści 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

• Mamy zaszczyt poinformować, że dwoje uzdolnionych uczniów naszej szkoły - Weronika Golis i Damian Jagieła zrealizowała swoje najskrytsze marzenia uzyskując tytuł finalistów 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Do finału przeczytali oni 7 lektur po niemiecku, przygotowali 6 zakresów dotyczących historii Niemiec oraz 11 z zakresu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Podziwiamy ich zapał i z radością gratulujemy zwolnienia z matury z języka obcego oraz bezrekrutacyjnego przyjęcia na studia. Nie możemy również zapomnieć o wkładzie nauczyciela języka niemieckiego p. Katarzyny Szelągowskiej, dzięki której literatura niemieckojęzyczna nie stanowiła dla olimpijczyków żadnego problemu.

Deutsche Sprache, schwere Sprache? Wie wir sehen, nicht für jeden!

• Światowy Dzień Wody

• Światowy Dzień Wody odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku biorą udział w obchodach tego święta. W ramach projektu odbył się konkurs fotograficzny pt. "Różne oblicza wody" oraz quiz interdyscyplinarny  "Co wiesz na temat wody?". Uczniowie klasy 1b przygotowali natomiast prace pt. „Woda w języku” oraz „Język o wodzie”, które zostały zaprezentowane w formie wystawy.