• Nagłówek

• W październiku 2011 roku klasa pierwsza humanistyczna rozpoczęła projekt zatytułowany KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Moniki Kowalskiej i polonistki pani Izabeli Stasiak.

Młodzież uczestniczyła w prelekcji i prezentacji eksponatów Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, a następnie próbowała swoich sił podczas warsztatów w Muzeum Papieru i Druku na terenie łódzkiego skansenu miejskiego. Tu po krótkim wykładzie uczniowie klasy Ic czerpali własnoręcznie papier i wykonali linoryt przedstawiający twórcę papieru Cai Lun.

Kolejne zajęcia warsztatowe były okazją do zapoznania się z technikami zdobienia i zszywania książek. Projekt "Książka artystyczna" zakończy się wystawą dzieł uczniów klasy 1c