• Nauczyciele na rzecz szlachetnej paczki!

W poniedziałek 5 grudnia na długiej przerwie o 10.50 w szkole (mała sala gimnastyczna) odbędą się licytacje podczas, których będzie można zdobyć między innymi:

• Koszulka z haftowanym logo VIII LO oraz kubek od pani dyrektor A. Panek – cena wywoławcza 20zł;
            • Chwilę temu przeczytany thriller dla wie
        • Szlachetna paczka

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Sympatycy VIII LO!
            Przyłączmy się wszyscy do pomocy potrzebującej rodzinie. Trzy kluczowe potrzeby:
            1. Żywność trwała. Ułatwi to nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy, ale też i zdrowie, ponieważ na jakiś czas pan Jarosław będzie odciążony od zakupów
            2. Środki czystości. By mieć czysto, schludnie i pozbyć się zapachu wilgoci
            3. Wykładzina 4x4. Obecna jest cała zwilgocona i bardzo śmierdzi
            Pod tym linkiem oraz tym znajdziecie opis rodziny i ich potrzeby. Lista potrzebnych rzeczy.
            Dary zbieramy w bibliotece szkolnej.

• Curiosity UK

22 listopada, klasy trzecie o profilu językowym oraz humanistycznym, w ramach zajęć z rozszerzenia z języka angielskiego, uczestniczyły w warsztatach językowych, które prowadził pochodzący z Wielkiej Brytanii Leslie Mazur-Park. Podczas zajęć zatytułowanych "Curiosity UK" nasi uczniowie mogli poznać wiele interesujących faktów dotyczących wybranych aspektów kulturowych Wysp Brytyjskich. Dowiedzieli się, między innymi, czym była Magna Carta i Doomsday Book, jaką herbatę pija się na południu Anglii oraz czym są scones.

• Gazeta polonijna

Pismo polonijne „White Eagle – Biały Orzeł” opublikowało artykuł, w którym informuje m. in. o działalności artystycznej uczniów VIII LO oraz o spektaklach przygotowywanych pod opieką nauczycielek Małgorzaty Sarneckiej-Papis, Małgorzaty Ułamek i Iwony Witkowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z ​​​​​​​artykułem

• Święto Odzyskania Niepodległości

Nowy samorząd VIII LO w składzie Adam Bogdański-przewodniczący oraz Bartosz Ignaczak-zastępca, zainaugurował swoją działalność przygotowując wraz z nauczycielami historii uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W radosnej atmosferze uczniowie klas pierwszych wysłuchali debaty przygotowanej przez nowych członków koła debat oksfordzkich. Temat debaty brzmiał: Ta izba uważa, że centralne obchody Święta Odzyskania Niepodległości bardziej dzielą niż łączą Polaków. Tak postawioną tezę wygrała strona opozycji, która nie zgadzała się z twierdzeniem. W ocenie sędziów debata była wyrównana a o zwycięstwie zadecydowała zgromadzona publiczność. Mieliśmy szansę wysłuchać kilku pieśni wykonanych przez zespół artystyczny VIII LO, dla którego był to debiut sceniczny, przed czekającym ich występem w Muzeum Holocaustu w Nowym Jorku. Uczniowie naszej szkoły na początku grudnia po raz kolejny

• Sukces w konkursie fotograficznym

Uczennice klasy 2A1 - Zuzanna Błaszczyk i Antonina Sosnova, zostały laureatkami III miejsca w wojewódzkim konkursie fotograficznym " Jesień w liściach zamknięta" organizowanym przez Dom Kultury w Niesułkowie.

• UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ dla uczniów VIII LO

Akcja UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery. Już po raz kolejny w ramach akcji „Upoluj swoją książkę”, organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki, plakaty akcji umożliwiające bezpłatny dostęp do bestsellerowych ebooków i audiobooków trafią także do szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju.

• Dwujęzyczni na Uniwersytecie Viadrina i w Berlinie

Pod koniec października uczniowie z klas dwujęzycznych 2a1 i 2a2 uczestniczyli w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Młodzież dowiedziała się o zasadach studiowania i rekrutacji. Uczniowie mogli również na chwile poczuć smak życia studenckiego jedząc obiad w uniwersyteckiej stołówce oraz nocując w akademikach w Słubicach, które razem z Frankfurtem tworzą swoiste „dwumiasto”. W drodze powrotnej zwiedziliśmy tętniący życiem, wielokulturowy i tolerancyjny Berlin. Dzięki świetnemu przewodnikowi nabraliśmy ochoty na dłuższy pobyt w stolicy Niemiec.

• Zdolny uczeń świetny student

Dnia 25 października odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie programu Zdolny Uczeń Świetny Student. W roku szkolnym 2021/2022 w projekcie wzięli udział uczniowie klasy 3d. Gościem na uroczystości była pani dr hab. Agnieszka Rybarczyk-Pirek prof. Uniwersytetu Łódzkiego, która jest koordynatorem programu na Wydziale Chemii. Uczniowie przestawili prezentacje z realizacji swoich prac a pani profesor wręczyła im certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

• STRONA SZKOŁY
      W PRZEBUDOWIE