• Reprezentacja VIII LO w ćwierćfinale

• 8 października 2018 r. rozpoczęły się rozgrywki piłki nożnej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentacja VIII LO (Krysztofowicz, Lewandowski, Mazurek, Poreda, Rudnik, Walczak, Więcek, Zalewski) w eliminacjach pokonała zdecydowanie wszystkich przeciwników i awansowała do ćwierćfinałów.

• Turniej Piłki Nożnej

• 25 września 2018 r. odbył się w VIII LO kolejna edycja Jesiennego Turnieju Piłki Nożnej chłopców. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn. Zwycięzcą turnieju został zespół klasy 3D w składzie - Walczak, Rudnik, Lewandowski, Kurzawa
            II miejsce wywalczyła klasa 2A - Pietrzykowski, Gosławski, Kruś, Kalinka, Czernik, Bartczak.
            III miejsce zajęła klasa 2C - Grelewski, Florczak, Holtz, Zalewski, Grązik, Cholweiński.
            Gratulujemy !!!

• Międzynarodowy Dzień Kawy

• 29 września przypada Międzynarodowy Dzień Kawy. Blisko 3/4 Polaków pije ten napój codziennie, a wielu z nas wręcz nie potrafi się bez niej obejść. Z roku na rok rzesza zwolenników kawy staje się coraz większa. Z tej okazji uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym postanowili podzielić się ciekawostkami na temat małej czarnej. 2 października odbyła się sesja  plakatowa oraz  degustacja kawy, pochodzącej z różnych rejonów świata.

• Wymiana z Gymnasium Carolinum w Ansbach

• We wrześniu odbyła się druga część wymiany z naszą partnerską szkołą w Niemczech- Gymnasium Carolinum w Ansbach, w której wzięli udział uczniowie klasy dwujęzycznej 2a. Polska i niemiecka młodzież spędziła kolejny tydzień razem. Wszystko zaczęło się od radosnego powitania gości w piątkowy wieczór i ta radosna atmosfera utrzymała się aż do samego końca wymiany. Program spotkania był wypełniony różnymi atrakcjami. Po dniu spędzonym w rodzinach polskich, wspólnie odwiedziliśmy Warszawę, pojechaliśmy do Krakowa, gdzie obok Starego Miasta i Wzgórza Wawelskiego zwiedziliśmy interaktywne Muzeum Podziemne pod Sukiennicami, które zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Pełni zadumy zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz. Młodzież niemiecka również poznała historię naszego miasta podczas wycieczki po Łodzi oraz zobaczyła jak wygląda dzień w polskiej szkole. Nie zabrakło czasu na zabawę w kręgielni w Manufakturze i w parku linowym w Arturówku oraz na inne atrakcje organizowanie przez polskich uczniów takie jak basen, escape room, laser game czy pożegnalny grill. Wymiana przebiegła w bardzo dobrej atmosferze.

Do zorganizowania spotkania, które pozostanie pięknym wspomnieniem i wartościowym doświadczeniem dla naszych uczniów przyczynili się sami uczniowie, ich rodzice, nauczyciele dwujęzyczni Ósemki oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która dofinansowała wymianę.