• Finaliści 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

• Mamy zaszczyt poinformować, że dwoje uzdolnionych uczniów naszej szkoły - Weronika Golis i Damian Jagieła zrealizowała swoje najskrytsze marzenia uzyskując tytuł finalistów 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Do finału przeczytali oni 7 lektur po niemiecku, przygotowali 6 zakresów dotyczących historii Niemiec oraz 11 z zakresu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Podziwiamy ich zapał i z radością gratulujemy zwolnienia z matury z języka obcego oraz bezrekrutacyjnego przyjęcia na studia. Nie możemy również zapomnieć o wkładzie nauczyciela języka niemieckiego p. Katarzyny Szelągowskiej, dzięki której literatura niemieckojęzyczna nie stanowiła dla olimpijczyków żadnego problemu.

Deutsche Sprache, schwere Sprache? Wie wir sehen, nicht für jeden!